Do wykonania manekina będą potrzebne:

1. Obcisła bluzka o długości do bioder
2. Wata lub inne wypełnienie
3. Metalowy stojak (np. od mikrofonu)
4. Folia spożywcza do owinięcia szyi
5. Taśma izolacyjna
6. Tektura do zamknięcia dołu i góry
7. Marker do wykonania oznaczeń
8. Nożyce

Krok po kroku

1.
Wymiar pod biustem
Jako "baza" potrzebna jest obcisła bluzka, którą będzie można rozciąć. Jeśli nie ma ona golfu, należy owinąć szyję przezroczystą folią. Pod linią biustu nakleić dookoła pasek taśmy. Powinien on dokładnie przylegać do ciała, aby dokładnie oddać wymiar sylwetki w tym miejscu (rys. 1).

2.
Kształt biustu

Aby podczas owijania taśmą zachować naturalny kształt piersi, należy przy oklejaniu taśmą pracować "na krzyż". Zacząć pod lewą piersią i prowadzić taśmę przez przez środek biustu do prawego ramienia oraz ukośnie przez plecy pod prawą pachę. Następnie zacząć pod prawą piersią i skończyć pod lewą pachą {rys. 2).

3.
Tworzenie korpusu manekina
Naklejać ukośnie kolejne paski taśmy tak długo, aż zakryją całą powierzchnię biustu. Tułów po biustem i szyję należy oklejać równoległymi paskami taśmy. Przód i tył okleić dwoma lub trzema warstwami taśmy, aby manekin był stabilny (rys. 3).

4.
Oznaczenie talii
Aby wszystko się zgadzalo, trzeba określić naturalną linię talii. Przechylając się lekko w bok, zaznaczyć linię w miejscu, w którym powstanie zagniecenie. W ten sam sposób postąpić, przechylając się na drugi bok. Połączyć oba punkty linią, która będzie oznaczała talię.

5.
Rozcięcie na plecach
Zdjąć bluzkę. Nożycami o tępo zakończonych ostrzach rozciąć bluzkę wzdłuż środka tyłu i zakleić rozcięcie taśmą. Taśmą zakleić także otwory ramion i szyi. Manekin wypchać starannie watą lub  wypełnić w inny sposób.

6.
Zakończenie
Postawić manekin na tekturze i wykonać obrys dolnego brzegu, a następnie brzegu szyi. Wyciąć z tektury obie części. Na środku tekturowego spodu zrobić nacięcie na umieszczenie stojaka. Obie części z tektury przykleić do manekina. Przymocować stojak.