Maszyna do szycia dla dzieci

Sylwia Synowiec 7 miesiecy temu

Twoje dziecko chce rozpocząć na dobre przygodę z szyciem? Czas na zakup pierwszej maszyny! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać odpowiedni model!


Maszyna do szycia dla dzieci 

Maszyna do szycia dla dzieci to najczęściej mini wersja „pełnowartościowej”, domowej maszyny do szycia, która posiada podobne funkcje podstawowe, ale jest mniejsza, lżejsza, a także dodatkowo wyposażona w systemy zapewniające bezpieczeństwo Twojemu dziecku podczas pracy. 

Maszyna do szycia dla dzieci - dostosuj ją do wieku dziecka 

Jaką maszynę kupić dziecku? Przede wszystkim wybór maszyny do szycia należy dostosować do wieku dziecka. Jeśli mamy dziecko w wieku przedszkolnym, które marzy o tworzeniu ubrań dla lalek czy misiów, na początek doradzamy zakup maszyny zabawkowej. Imituje ona pracę prawdziwej maszyny – często ma też możliwość zawlekania nici oraz nożny pedał. Zabawka tego typu z pewnością rozbudzi wyobraźnię małego projektanta i pozwoli na stworzenie pierwszych stylizacji w pełni bezpieczny dla malucha sposób, który jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę z konsekwencji nieodpowiedniego używania maszyny.

Maszyna do szycia dla dzieci - czym różni się od normalnej maszyny do szycia?

Liczba ściegów - znani producenci maszyn do szycia mają w swojej ofercie zwykle kilka modeli dedykowanych dzieciom (w wieku od ok. 10 lat). I choć są to maszyny wizualnie bardzo podobne do tych „dla dorosłych”, to ich funkcjonalność została dostosowana do użytkowników w wieku szkolnym. Praca maszyny wygląda tak jak w tradycyjnej maszynie domowej. Najczęściej jednak liczba ściegów jest ograniczona (kilka ściegów ozdobnych, zygzak, stębnówka, ewentualnie funkcja obszywania dziurek).

Wielkość i waga - sprzęty dedykowane dzieciom są również zazwyczaj mniejsze i lżejsze – dzięki temu dziecko może samodzielnie przenosić maszynę. Niemniej jednak, szczególnie na początku, warto, aby dziecko szyło pod okiem osoby dorosłej.

Baterie - część maszyn do szycia dla dzieci działa na baterie. Dzięki temu maszynę można zabrać ze sobą na wakacje czy do szkoły. 

Maszyna do szycia dla dzieci - chwytacze

Wśród maszyn do szycia dedykowanych dzieciom wyróżniamy maszyny wyposażone w dwa typy chwytaczy: rotacyjny – praca maszyny będzie cichsza, a nawlekanie nici łatwiejsze oraz wahadłowy - maszyna będzie pracować głośniej i na początku nawlekanie nici może sprawić dziecku trochę kłopotu (jednakże z pomocą rodzica z pewnością szybko opanuje tę umiejętność). Chwytacz wahadłowy posiada za to zaletę radzenia sobie z różnymi materiałami (bez problemu przeszyje grubsze materiały – flausz czy jeans).

Maszyna do szycia dla dzieci - bezpieczeństwo 

Maszyny do szycia dla dzieci najczęściej mają ustaloną jedną prędkość szycia. Są jednak maszyny, w których mamy do wyboru dwie prędkości – wolną i nieco szybszą. Z pewnością takie ograniczenie wpływa na bezpieczeństwo naszego dziecka podczas szycia. Dzięki trybowi zwolnionego szycia uniknie ona niebezpieczeństwa zbyt szybkiej pracy maszyny i utraty kontroli nad procesem szycia. Część maszyn do szycia dla dzieci wyposażona jest także w dodatkową osłonę igły, która stanowi zabezpieczenie przed przeszyciem sobie paluszków.

Maszyna do szycia dla dzieci - design

Maszyny dla dzieci produkowane są w bogatszej gamie kolorystycznej niż te dla dorosłych. Najczęściej posiadają urocze zdobienia i kolorowe wstawki, co z pewnością będzie cieszyć oko każdego malucha. Zazwyczaj są również tańsze niż maszyny dla dorosłych.

Szycie to cudowna pasja, którą warto pielęgnować już w wieku dziecięcym. Przede wszystkim bezpieczna maszyna do szycia, dostosowana do wieku i umiejętności dziecka, pozwoli na rozwój pasji i talentu młodego adepta krawiectwa.

Komentarze
0

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!