„McQueen” to oparta na faktach historia światowej sławy artysty i projektanta, który w 2010 roku popełnił samobójstwo w swoim apartamencie na londyńskim West Endzie. Dla świata mody i każdego, kto cenił geniusz oraz nieocenioną kreatywność Aleksandra McQueena, jego śmierć była i pozostaje nieodżałowaną stratą i szokiem.

Obraz nie jest jednak jedynie stawiającą pomnik twórcy opowieścią o życiu wielkiego artysty. To narracja o fenomenie chłopaka z biednej dzielnicy Londynu, który tworzy luksusową markę wartą miliony dolarów i staje się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

 

Po światowej premierze film zbiera pochlebne recenzje. Nic dziwnego - obraz szokuje, inspiruje, stawia trudne pytania. Podobnie jak zwykł robić to jego bohater. Dzięki nagraniom archiwalnym, wspomnieniom osób z otoczenia McQueena oraz krytyków mody zobaczymy kulisy pracy i życia projektanta. Przyjrzymy się również jego dziełom, które zapraszają do patrzenia na świat oczami jego twórcy.

Przedpremierowy pokaz filmu „McQueen” juz 1. lipca o godz. 16:00 w kinie Atlantic. Bilety można kupić w kasie kina lub online.