W "Burdzie" 6/2014 (model 114) pojawiła się uszyta z dzianiny dresowej szeroka luźna bluzka z rękawami 3/4 i szerokim okrągłym dekoltem. Pokusiliśmy się poddać ją metamorfozie i w ten sposób powstały cztery warianty tego modelu.

1. Najprościej jest uszyć tę samą bluzkę w różnych kolorach. Kolor jest tym, na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Inny kolor, to jakby inny strój...

2. Można ozdobić bluzkę kolorowymi taśmami. Oto sposób wykonania.
Uszyć bluzkę zgodnie z opisem w "Burdzie", bez wykończenia dekoltu. Na rękawach zaznaczyć środek i wzdłuż tej linii naszyć obok siebie po trzy kolorowe taśmy. Następnie obszyć dekolt bluzki lamówką.
Z tej samej tkaniny co bluzka wyciąć prostokąt o wymiarach 14,5 x 17 cm na nakładaną kieszeń. Obrębić górną krawędź kieszeni, podwinąć pod spód na szerokość 1 cm i przyszyć. Na całej długości kieszeni naszyć poziomo jedna obok drugiej kolorowe taśmy. Boczne brzegi kieszeni i dolny brzeg zawinąć pod spód na szerokość 1 cm, ułożyć kieszeń na przodzie bluzki i przyszyć.

3. Bluzka z zamkiem błyskawicznym w charakterze ozdoby.
Skroić bluzkę, rozcinając przód na środku wzdłuż (pozostawić po ok. 1,5 cm zapasów). Wszyć na środku rozdzielczy zamek błyskawiczny w kontrastowym kolorze, np. czerwony. Uszyć bluzkę zgodnie z opisem, wszywając w raglanowe szwy rękawów z przodu wypustki w kolorze suwaka. Przygotować aplikacje w dowolnym kształcie (gotowe naprasowanki można kupić w sklepach pasmanteryjnych) i naprasować je na bluzce.

4.Sukienka tuba.
Oprócz tkaniny dresowej trzeba przygotować wzorzysty dżersej i elastyczny materiał w formie tuby bez szwu. Korzystając z wykroju skroić bluzkę z dzianiny dresowei i przód z wzorzystego dżerseju. Z elastycznego materiału w formie tuby skroić wykończenie dekoltu o szerokości 6,5 cm oraz spódniczkę długości 54 cm (spódniczka powinna być bardzo obcisła, można ew. zwęzić ją za pomocą szwu). Część z wzorzystego dżerseju ułożyć na przodzie bluzki, prawą stroną na prawej i naokoło przyszyć. Dalej szyć bluzkę zgodnie z opisem wykonania. Część z dzianiny tuby złożyć w połowie (załamanie będzie podłożeniem sukienki), brzegi uchwycić razem i przyszyć do brzegu bluzki.