Modny płaszcz na nadchodzący sezon to wciąż trencz! Największe wrażenie robi klasyczna wersja. Jednak pomysłów na podrasowanie standardowego fasonu było sporo. Mocne zaokrąglenie linii ramion, fantazyjne paski, bufki, wzory czy oryginalne faktury. 

Sprawdź propozycje prosto z wybiegów! Może którąś z nich wykorzystasz przy szyciu swojego wymarzonego modelu? 

W najnowszym wydaniu magazynu Burda Style 2/2019 znajdziecie wykrój klasycznego trencza (model 105 A). W pierwotnej wersji, którą stworzył Thomas Burberry dla brytyjskiej armii, płaszcz miał pagony i był zapinany na guziki. Ten, nieco zmodyfikowany model jest bardziej kobiecy, a w talii ma wiązany pasek.

Wszelkie modyfikacje są jak najbardziej pożądane. Możemy szukać większej lekkości w kroju płaszcza stawiając na fason prochowca i użyć kolorowego paska z zupełnie innej faktury niż reszta (Chloé). Dla odważnych polecane są odcienie mocnej fuksji czy intensywnych słoneczników, które będą królowały w nadchodzącym sezonie. 

W trendach są również wszelkie oversizowe fasony (Max Mara) oraz wyraźnie zaokrąglona linia ramion (Balenciaga)Do łask powróciły także poduszki rodem z lat 80. 

Modne będą także wszelkie oryginalne faktury. Przeciwdeszczowy, połyskujący materiał (Christopher Kane) prezentuje się naprawdę efektownie! 

Wyraziste nadruki, wzory czy zwierzęce printy nie okazały się jednosezonową modą. Wiosną oraz latem łączmy je w dowolny sposób, nawet ten z pozoru nie pasujący do siebie. 

W najnowszej Burdzie proponujemy także wzorzysty model płaszcza (105 B). Ten wiosenny trencz ma wszystkie detale charakterystyczne dla tego fasonu – rewersowy kołnierz, ukośne kieszenie z patkami i wiązany w talii pasek. Uszyto go z bawełny w groszki, dzięki czemu w połączeniu ze sportowymi butami nabiera swobodnego charakteru, a z butami na obcasach świetnie wygląda w eleganckiej stylizacji.

Burda Style 2/2019 w sprzedaży od 25 stycznia!