SUKIENKA

Dół tej błękitnej sukienki (model 108 A z „Burdy” 3/2016) zdobią motyle różnej wielkości i w różnych kolorach, co wygląda bardzo ciekawie.

BLUZKA 

Bluzka (model 104 z „Burdy” 3/2016) zdecydowanie zyskuje, kiedy ozdobimy ją aplikacjami w postaci motyli. Ze zrozumiałych względów są one mniejszych rozmiarów, niż te na sukience. 

TERAZ POKAŻEMY, JAK POWSTAJE APLIKACJA W KSZTAŁCIE MOTYLA:

POTRZEBNE SĄ:
szyfon, nici, szpilki, igły, nożyczki, ołówek, papier do kopiowania i szablon (który zamieszczamy w załączniku do artykułu).

KROK 1.
Wydrukować szablon i przenieść na papier do kopiowania. Jeśli potrzebujemy motyle różnej wielkości, szablon można dowolnie powiększyć lub zmniejszyć.

KROK 2.
Spiąć papier z dwiema warstwami szyfonu i zszyć. Oderwać papier, przyciąć zapasy na szer. 3 cm, wywinąć motyla, by szwy zostały w środku. Ręcznie zaszyć otwór.

KROK 3.
Zaplanować rozmieszczenie aplikacji na sukience i bluzce. W zaplanowanych miejscach ułożyć motyle i przypiąć, by się nie przesuwały. Skrzydła motyla przyszyć ręcznie, tworząc pomiędzy nimi niewielką fałdkę. Wyhaftować na niej czarną ozdobną nicią tułów motyla.
 

Podobnie postępować z innymi motylami, wykorzystując szyfon w innym kolorze.
Zarówno w przypadku sukienki jak i bluzki można wyhaftować dodatkowo kwiaty czy gałązki, albo ozdobić motyle cekinami.

Załączniki:
schemat_motyl.pdf