Motyl różowy

Potrzebne materiały:
resztka organdyny w kolorze różowym wielkości 20 x 15 cm, 2 szklane sztyfty, 2 koraliki, zapięcie do broszki, 2 kryształki Swarovskiego (np. Navet­te Sew-on Rhinestone, art. nr 3223, wielkości 18 mm, w kolorze Crystal Antique Pink), koraliki.

Wykonanie:
organdynę podrzeć na paski szer. 1,5 cm, 8 szt. dł. po12 cm, 1 szt. dł. 5 cm.

KROK 1.
Ułożyć na sobie po dwa paski, zawinąć jeden raz i zszyć końce. Powstaną cztery skrzydełka motyla.

KROK 2.
Cztery skrzydełka przypiąć do małego paska i przyszyć. Od spodu przyszyć zapięcie.

KROK 3.
Na małym pasku tworzącym tułów motyla przyszyć kryształki i koraliki. Gotowego motyla możemy przypiąć wszędzie, np. do sukienki.

Motyl turkusowy
Oryginalnej wielkości motyw A zamieszczamy w załączniku.

Potrzebne materiały:
resztka organdyny w kolorze czarnym wielkości 30 x 15 cm, opalizujący papier lub folia, 2 szklane sztyfty, 2 koraliki, zapięcie do broszki, 3 kryształki Swarovskiego (np. art. nr 3223, wielkości 18 mm w kolorze Crystal Antique Pink) i 2 w kolorze Denim Blue (np. art. nr 3204, dł. 10 mm), przezroczysta koszulka na dokumenty, wodoodporny pisak do folii.

Wykonanie:
wewnętrzne linie motywu przenieść za pomocą pisaka na koszulkę na dokumenty. Od spodu ułożyć opalizujący papier i przyszyć na maszynie 3 mm poniżej zaznaczonych linii (szyjąc od wewnątrz linii). Motywy wyciąć, obcinając linie zaznaczone markerem. Resztkę organdyny złożyć na wielkość 15 x 15 cm. Motywy ułożyć na kwadracie z organdyny zgodnie z rysunkiem motywu i przyszyć na środku. Organdynę obciąć przy brzegach motywu (wzdłuż zewnętrznego konturu motywu). Przyszyć kryształki i koraliki. Od spodu przyszyć zapięcie.

Motyl z tiulu
Oryginalnej wielkości motyw B (kolor szary) zamieszczamy w załączniku.

Potrzebne materiały:
resztka tiulu w kolorze czarnym wielkości 20 x 15 cm, resztka tafty wielkości 15 x 15 cm, 2 szklane sztyfty, 2 koraliki, zapięcie do broszki, 3 kryształki Swarovskiego (np. Oval Bead art. nr. 5050, wielkości 14 mm w kolorze Light Rose).

Wykonanie:
resztkę tafty złożyć na pół. Skopiować motyw i przenieść 4 razy na podwójnie złożony materiał. Motywy wyciąć z zapasem szer. 3 mm. Zszyć po 2 motywy, zostawiając odpowiednio otwór w szwie dł. 2 cm. Motywy wywinąć i wyprasować. Zszyć otwory w szwie. Z tiulu skroić 2 kwadraty wielkości 10 x 10 cm i 2 kwadraty wielkości 5 x 5 cm. Na jednym brzegu kwadratów ułożyć małe zakładki i przeszyć kilkakrotnie, ujmując zakładki. Części z tiulu ułożyć jako skrzydła na częściach z tafty. Na nich ułożyć pozostałe części z tafty, zszyć. Tiul przyciąć odpowiednio do kształtu skrzydeł. Przyszyć kryształki i koraliki. Od spodu przyszyć zapięcie.
 

Załączniki:
schemat.pdf