Trencz to fason płaszcza, który nigdy chyba nie wychodzi z mody. Czasem skromnie usuwa się w cień, by z tym większą energią pojawić się w kolejnym sezonie. Bywa jednak, że wiszący w szafie trencz już nam się nieco opatrzył i zastanawiamy się, czy się go nie pozbyć... A przecież taki klasyczny trencz może być bazą do stworzenia oryginalnych elementów garderoby. Oto nasze propozycje.

SUKIENKA
Obcinamy rękawy, przecinamy płaszcz w talii i skracamy karczki, przyszywając je do sukienki. Pionowe szwy modelują sukienkę i dopasowują ją do figury, a od talii materiał układa się w kontrafałdy i sukienka rozszerza sie ku dołowi (patrz zdjęcie 1).

Z jednego płaszcza można uszyć również 2 części stroju, które można nosić razem lub osobno.

KAMIZELKA
Kiedy zdecydujemy się na bardziej śmiały ruch i obetniemy rękawy oraz kołnierz trencza, powstanie w efekcie elegancka kamizelka - dopasowana w talii, zakończona zapinaną na guzik plisą, z patkami na ramionach.

SPÓDNICA
Dolna część płaszcza posłuży do uszycia spódnicy. Model ma na biodrach kieszenie z patkami, jest zapinany na 2 guziki, a w talii ma pasek z klamerką. Środkowy szew przodu poniżej zapięcia na guziki został odstębnowany.