Wielkość: 12 cm dł. (bez ogona)

 

Materiały: 

motek (o wadze 50 g) wełny owczej firmy Lana Grossa „Cool Wool Baby” (100% wełny, dł. 220 m/50 g) w kol. szarym 206 oraz po 1 motku lub resztki wełny w kol. różowym 216 i czarnym 222; po 1 komplecie drutów pończoszniczych nr 3 i 4,5 (Prym); wata do wypchania.

Śg francuski prawy, w okr.: 

przer. na przemian 1 okr. o. prawych i 1 okr. o. lewych.

Śg gładki prawy, w rz.: 

w rz. odchodzących o. prawe, w rz. powrotnych o. lewe; w okr.: tylko o. prawe.

Próbka obliczeniowa: 

27 o. i 38 rz. śg. gładkim prawym = 10 x 10 cm.

Wykonanie: 

tułów: na druty nr 4,5 nabrać szarą włóczką 36 o. i rozdzielić na 4 druty = po 9 o. na drucie. Zamknąć w kółeczko i przer. śg. francuskim prawym w okr. Od wys. 11 cm = 42 okr. przer. dalej na drutach nr 3 śg. gładkim prawym w okr., odejmując w 1. okr. równomiernie 8 o. W tym celu należy przer. razem na prawo na przemian co 3. i 4. oraz co 4. i 5. o. = 28 o. W 6. okr. przer. razem na prawo co 6. i 7. o. = 24 o. W 2. kolejnym okr. przer. razem na prawo co 5. i 6. o. = 20 o. W kolejnym okr. przer. razem na prawo co 4. i 5. o. = 16 o. W kolejnym okr. przer. razem na prawo co 3. i 4. o. = 12 o. Dalej przer. na nos włóczką w kol. czarnym. W 2. okr. przer. po 2 o. razem na prawo = 6 o. Wyk. jeszcze 1 okr., po czym uciąć nitkę i zaciągnąć na niej pozostałe o. Zaszyć koniec nitki w robótce. 

Uszy: 

na 2 krótkie druty nr 3 nabrać szarą włóczką 6 o. i przer. śg. gładkim prawym w rz. W 3. rz. dodać równomiernie 4 o. z poprzecznej nitki = 10 o. W 13. rz. odjąć z obu stron po 1 o. = 8 o. W 4. kolejnym rz. dodać z obu stron po 1 o. = 10 o. Jednocześnie przer. 6 środk. o. kol. różowym i pozostałe 2 o. z każdej strony w dalszym ciągu kol. szarym. Poszczególne płaszczyzny przer. nitkami z oddzielnych kłąbków i przy zmianie koloru nitki krzyżować ze sobą na lewej stronie robótki, aby nie tworzyły się dziury. Po wykonaniu 10 rz. kol. różowym od następnego rz. przer. wszystkie o. kol. szarym i jednocześnie odjąć równomiernie 4 o. W tym celu przer. po 2 o. razem na prawo = 6 o. Przer. jeszcze 2 rz., po czym zakończyć wszystkie o. W taki sam sposób wykonać 2. ucho.

Wykończenie: 

myszkę wypchać ciasno watą. O. początkowego brzegu zaciągnąć na nitce i zaszyć koniec nitki. Każde ucho złożyć na pół, prawą stroną do prawej, i zszyć boki, dolny prosty brzeg pozostaje otwarty. Wywinąć uszy na prawą stronę i przyszyć zgodnie ze zdjęciem modelu na przejściu pomiędzy tułowiem i „twarzą”, naddając lekko prosty brzeg podczas przyszywania. 

Oczy wyszyć pojedynczym ściegiem supełkowym kol. czarnym. Na ogonek wykonać szary sznurek o dł. ok. 12 cm. W tym celu przyciąć 4 nitki do dł. ok. 35 cm i zawiązać do stabilnego punktu podłoża. Drugi koniec skręcać tak długo, aż nitki bardzo mocno się zwiną, a następnie złożyć nitki na pół i zawiesić na środku nożyczki. Kiedy nożyczki przestaną się kręcić w jednym kierunku zawiązać koniec nitek. Koniec z supełkim przyszyć do myszki. Obciąć wystające końce nitek.