Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik, a powstanie maszyny to tylko początek Charytatywnego Maratonu Szycia.

„Nadzieja” – niewielka maszyna o wielkiej mocy

– Nadzieja to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazy stworzone przez Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei”, niesie w sobie przesłanie: „Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie”. Łucznik dzieli się z Państwem Nadzieją, niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki środkom, wpływającym na konto Fundacji za każdą sprzedaną maszynę – tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. – Żyjemy Nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci! Wszystko w Państwa rękach! Nadzieja odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem – dodaje.

Co czyni maszynę naprawdę wyjątkową? Osoby, które ją zaprojektowały, czyli Mali Pacjenci z „Przylądka Nadziei”. Kilka miesięcy temu zamienili się w prawdziwych designerów. To oni wymyślili, a następnie przenieśli na papier linię kreatyną „Nadziei”. Narysowali obrazki, które trafiły na samą maszynę oraz na jej opakowanie. My możemy podziwiać gotowe dzieło, które jest połączeniem starań i kreatywności kilkorga dzieci.

„Nadzieja” – ty też możesz pomóc!

Chcesz dołączyć do grona pomagających? Wystarczy, że kupisz maszynę do szycia „Nadzieja” w internetowym sklepie Galeria Łucznik lub w jednym z współpracujących z Łucznikiem sklepów stacjonarnych. Cały zysk ze sprzedaży „Nadziei” zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej środków na kosztowne niestandardowe terapie, zagraniczne leczenie, drogie leki czy rehabilitację.

– W ostatnim czasie wszystkie ręce były na pokładzie, żeby pomóc dzieciom chorym na raka. Również te, które trzymały igły, nitki i nożyczki. To właśnie dzięki pasjonatom szycia, którzy kupili maszyny Nadzieja, udało nam się przetrwać ten trudny czas pandemii. To również dzięki nim nie zabrakło nam maseczek, które prosto spod maszyny trafiały do nas. Dziękujemy z całego serca! – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Liczymy więc, że kolejne maszyny będą szyć kilometry ściegów dla naszych dzieciaków.

Maszyna do szycia „Nadzieja” – niezbędny pomocnik

„Nadzieja” to prosta maszyna, która przyda się w każdym domu. Jej historia i wygląd łapią za serce, a wyposażenie sprawi, że będzie twoim najlepszym przyjacielem przy wszelkich poprawkach i kryzysach. Jest to model oparty o rozwiązania zastosowane w jej słynnej poprzedniczce – Polonii 2018. Jest niewielką i niezawodną maszyną, która idealnie sprawdzi się przy nauce szycia oraz przy drobnych, domowych zadaniach. Jest to model ogólnego zastosowania, który poradzi sobie z szeroką gamą materiałów o najróżniejszych strukturach i właściwościach.

Jakie funkcje ma „Nadzieja”?

- aż 22 czytelnie opisane ściegi, w tym ściegi overlockowe

- automatyczny nawlekacz, który pomaga łatwo i szybko nawlec igłę maszyny

- możliwość szycia podwójną igłą

- nożny regulator obrotów

- delikatny pokrowiec

- dodatkowe akcesoria oraz wyposażenie, a w nim:

 • trzy szpulki na nić dolną,
 • stopka do przyszywania guzików,
 • stopka do wszywania zamka błyskawicznego,
 • stopka do obszywania dziurek na guziki,
 • prowadnik do pikowania,
 • zapasowe igły,
 • prujka ze szczoteczką,
 • płytka zakrywająca transporter materiału,
 • dwa ograniczniki do nici,
 • oliwiarka,
 • wkrętak.

Kupując jedną maszynę zyskujemy gotowy zestaw do szycia!