Zmiany w serwisie burda.pl

rok temu

Wprowadzamy noworoczne zmiany, aby móc w łatwiejszy sposób korzystać z naszego serwisu, a także odpowiadamy na Wasze pytania, prośby, sugestie.


Drodzy Użytkownicy,

Serce nam pękają, gdy czytamy Wasze komentarze odnośnie nowej strony, którą chcemy uczynić dla Was jak najlepszą, nowoczesną i funkcjonalną. Jednak rzeczywistość nie potoczyła się wedle naszego skrupulatnego planu. Jedyne co na chwilę obecną możemy uczynić i czynimy, to wdrażanie codziennie poprawek, które doprowadzą stronę do takiego wyglądu i funkcjonalności, jakie sobie dla Was wymarzyliśmy i których wiemy, że oczekujecie.

Wszystko, o czym piszecie w różnych komentarzach na stronie, w mediach społecznościowych, było przez wiele miesięcy projektowane. Mamy swoje sposoby - zrobiliśmy wiele analiz, badań i wywiadów, dzięki którym doskonale poznaliśmy, co jest „must have” portalu burda.pl i jej użytkowników. Nie odbieralibyśmy Wam nic ot tak, bez rozmów z Wami i analiz. Dodatkowo duża rolę odegrało wieloletnie doświadczenie redakcji w kontaktach z Wami.

Niestety, różnie w życiu bywa i ogromny pech chciał, że stronę burda.pl, jako ambitny i rozbudowany projekt powierzyliśmy agencji zewnętrznej, która z usługi po prostu się nie wywiązała, odwlekając w czasie wszystkie ambitne plany uczynienia burda.pl lepszą wersją samej siebie.

Musicie też wiedzieć, że pomimo, ze wszyscy się przez lata przyzwyczailiśmy do poprzedniej wersji strony, to jednak technologicznie coraz bardziej nie domagała, zupełnie niedostosowana do współczesnych środowisk programistycznych. Któregoś dnia po prostu przestałaby działać. Musieliśmy stworzyć nową wersję.

Nie pozostaje nam na chwilę obecną nic innego, jak pracować nad nową stroną dzień po dniu, tak, żeby stopniowo eliminować błędy i zbliżać nas do tego momentu, w którym wszystko będzie działać doskonale. Nie zdążycie jeszcze zacząć realizować noworocznych postanowień, a już powrócą na stronie burda.pl Wasze ulubione funkcjonalności :) 

Kilka najczęściej poruszanych przez Was spraw wyjaśniamy poniżej:

Stylizacje - inne stylizacje użytkownika

Widzieć wszystkie stylizacje użytkownika, którego stylizację oglądamy - to funkcjonalność, która od początku była oznaczona jako „must have”. Programista Burda Style już ma to zaplanowane - damy znać, jak tylko ta opcja się pojawi.

A więc oglądając stylizację użytkownika, pod spodem będą widoczne jej lub jego pozostałe stylizacje, w kolejności od najnowszej, czyli ostatnio dodanej. O to przecież chodzi! Obecnie natomiast możecie zobaczyć wszystkie stylizacje użytkownika klikając w jego imię lub nick :)

Stylizacje użytkowników na stronie wykroju

Oglądając w sklepie wykrój będzie można obejrzeć, czy inni użytkownicy już uszyli coś z tego wykroju - to będzie dla Was dodatkową inspiracją. Programiści pracują nad tym modułem, który jest wyzwaniem, ale będzie naprawdę fajny :)

Stylizacje - szkice i sortowanie

Szkice stylizacji już działają poprawnie, a Wasze stylizacje są już w kolejności od najnowszej, do najstarszej. Jeśli macie jednak problem z wyświetlaniem się stylizacji, lub nie widzicie części z nich, to koniecznie wyślijcie wiadomość na adres: redakcja.burda@burdamedia.pl.

Powiadomienia

System powiadomień już się tworzy, chcemy żeby informował Was o polubieniach, dodaniach do ulubionych, komentarzach pod stylizacjami. Mechanizm działania możecie podejrzeć na stronie przyslijprzepis.pl - będzie działał podobnie! A już teraz możecie zapisywać ulubione stylizacje, artykuły i wykroje i mieć je w swoim panelu użytkownika - żeby nic nie umknęło. Ikonka serduszka sprawia, ze treści są dodawane do zbioru Waszych ulubionych, żeby można je później łatwo znaleźć, a dodatkowo na Waszą prośbę postaramy się rozłączyć opcję „like” od „dodaj do ulubionych”. 

Jak dotrzeć do wykrojów z archiwalnych Burd?

Poprawiamy tę funkcjonalność i już niebawem będziecie mogli wygodnie przeglądać magazyny według roczników i z każdego artykułu o magazynie będziecie mogli przejść do przeglądu wykrojów z danego wydania. Bądźcie spokojni, bo nasi programiści pracują nad filtrami wykrojów według miesięcy i lat. Pojawią się na początku roku i umożliwią przeglądanie modeli z konkretnego magazynu.

Przegląd modeli w PDF

Przeglądy modeli są dla Was i dla nas bardzo ważne - w końcu to pierwsze i najważniejsze powitanie z kolejnym wydaniem magazynu, a w praktyce idealny „spis treści” ułatwiający odnajdywanie konkretnych modeli. O pojawieniu się przeglądu modeli będziemy informować Was na Facebook’u i w newsletterze. Jeśli któregoś archiwalnego przeglądu brakuje, oznacza to, że nastąpił błąd podczas migrowania treści ze starej strony na nową. Niestety - po tylu latach na starej stronie zebrało się ich dużo i możliwe, że proces migracji coś przeoczył. Ponowną migrację planujemy na najbliższe dni, tymczasem wszystkie przeglądy nowych wydań znajdziecie w każdym artykule opisującym nowe wydanie w zakładce „Magazyn” lub możecie odnaleźć je na skróty - w zakładce „Szkoła Szycia - Przegląd modeli”.

Brakujące wykroje...

Często pytacie, dlaczego pokazujemy w sklepie wszystkie modele, pomimo, że wielu z nich nie można kupić. Już tłumaczymy: na starej wersji strony modele z magazynów znajdowały się w oddzielnej zakładce. Można je było jedynie oglądać, ale nie można ich było kupić w postaci e-wykroju (czyli wykroju do samodzielnego wydruku na domowej drukarce). Na nowej stronie postanowiliśmy umieścić wszystkie modele z magazynów w sklepie, aby wszystko było w jednym miejscu, oraz aby dać możliwość zgłaszania tych wykrojów, które Was interesują. Dzięki opcji „Powiadom mnie o dostępności” wiemy, które e-wykroje grafik powinien tworzyć dla Was w pierwszej kolejności. Modeli z magazynów jest kilka tysięcy, a formatowanie każdego z nich zajmuje chwilę czasu – dajemy z siebie wszystko, aby co miesiąc pojawiały się nowe e-wykroje. Jeśli produkt, na który czekacie będzie dostępny, otrzymacie mailowe powiadomienie :)

Logowanie - opcja „nie wylogowuj mnie”

Ta opcja jest już dostępna, ale jeśli tylko pojawią się u Was problemy prosimy o zgłaszanie na adres: redakcja.burda@burdamedia.pl

Numery archiwalne / sortowanie po latach i miesiącach

Magazyny w Nowym Roku będziemy sortować po latach i miesiącach, a docelowo z każdego artykułu o danym magazynie będziecie mogli przejść do przeglądu modeli z danego numeru.

Forum – opcja „odpowiedz”

Niebawem pojawi się funkcjonalność odpisywania na konkretną wypowiedź innego użytkownika, aby móc prowadzić bardziej płynny dialog – trochę jak w komentarzach na Facebook’u :) 

 

Komentarze
0

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!