Chcesz uszyć pikowaną kosmetyczkę, torebkę, narzutę lub inne akcesoria czy dekoracje do domu? Zobacz tutorial z lipcowego wydania magazynu "Kocham Szycie" 7/2019, który przygotowała projektantka mody Kasia Szczepaniak! Z taką instrukcją szybko i skutecznie stworzysz dekoracyjne pikowanie, które pięknie ozdobi różnego rodzaju akcesoria, a także ochroni przechowywane w nich rzeczy. 

Pikowanie - instrukcja krok po kroku

Krok 1. Narysuj na papierze dwie prostopadłe linie – pionową i poziomą.

Krok 2. Na linii poziomej oznacz dwa punkty, każdy w odległości 1,9 cm od linii pionowej. Na linii pionowej oznacz punkty w odległości 2,4 cm od punktu przecięcia obu linii.

Krok 3. Połącz ze sobą oznaczone punkty. Następnie przedłuż linie łączące tak, aby można było narysować kolejne romby. Powstanie siatka do pikowania rombów (o boku 3 cm).

Krok 4A. Narysuj cały wzór. Użyj przezroczystej linijki, dzięki czemu będziesz dokładnie widzieć oznaczone punkty.

Krok 4B. Jeśli masz tylko krótką linijkę, rysuj linie, przedłużając je od punktu do punktu.

Krok 5. Na łączeniu linii zrób małe dziurki. Ułóż papier na materiale i flamastrem do tkanin oznacz przez dziurki punkty na materiale.

Krok 6. Użyj linijki, by połączyć punkty na materiale.

Krok 7. Ułóż materiał na watolinie lewą stroną do prawej i przeszyj obie warstwy równo po liniach. Na przepikowanym materiale ułóż wykrój rzeczy, którą zamierzasz uszyć i postępuj zgodnie z instrukcją szycia tego wykroju. Na początku polecamy wykonać pikowanie na kosmetyczce lub torebce, których wykroje znajdziesz w lipcowym numerze "Kocham Szycie" 7/2019

Więcej porad od polskich projektantek, instrukcji szycia oraz modnych modeli znajdziesz w magazynie "Kocham Szycie" 7/2019