Plecak
(z Burdy 8/2014)

Materiały: papier, tkanina lamé (szer. 135 cm, dł.  1,00 m), włóknisty wkład flizelina H 650, młotek, nożyczki do papieru, ołówek, ekierka, nici do szycia, szpilki, nożyczki do materiału, puste nity, haczyki, taśma w srebrnym kolorze, skórzane taśmy.

 

Krok 1: złożyć papier w złożeniu, narysować czworokąt (60 x 23 cm), odmierzyć od rogów po 5 cm, zaznaczyć ukośne linie. Odmierzyć 11 cm zgodnie z rysunkiem, od tego miejsca dodać i narysować 1 cm zapasu na szwy.

 

Krok 2: rozłożyć wykrój, skroić 4 razy z lamé i 2 razy z włóknistego wkładu. Zgodnie z rysunkiem spiąć 2 razy po jednej warstwie z włóknistego wkładu i po dwie warstwy z lamé.

 

Krok 3: zszyć brzegi na szer. 1 cm, prosty brzeg o dł. 48 cm pozostaje otwarty. Zapasy obciąć ukośnie na rogach, naciąć rogi. Wywrócić …

 

Krok 4: … wkład leży pomiędzy częściami materiału. Przymocować go przez prasowanie. Spiąć części, w odległości 15 cm od dna plecaka ująć ukośnie po jednym uchwycie.

 

Krok 5: zszyć. Złożyć plecak zgodnie z rysunkiem i zaszyć oba górne rogi pod kątem prostym na szer. 7 cm. Wywrócić plecak na prawą stronę.

 

Krok 6: na przodzie (w odległości 20 cm od otworu) przymocować centralnie haczyk z krótką skórzaną taśmą i 2 puste nity. Od spodu wzmocnić wkładem.

 

Krok 7: zrolować otwór, na tyle przymocować drugi haczyk z taśmą w srebrnym kolorze. Przyszyć. Końce taśmy przyszyć do skórzanych uchwytów.