Szukasz kolorowych i radosnych poduszek do sypialni, ogrodu, salonu czy na balkon? Dobrze trafiłaś! W lipcowym wydaniu magazynu Burda Style 7/2019 znajdziesz różne fasony i kształty dekoracyjnych poduszek idealnych na letnią zmianę dekoracji w domu. W naszym tutorialu prezentujemy jedną z nich - okrągłą poduszkę z widocznym zamkiem błyskawicznym! Z takim dodatkiem od razu wprowadzisz wakacyjny i beztroski klimat do swojego wnętrza. Połączenie materiałów w różne wzory natychmiast poprawia humor, a widoczny zamek błyskawiczny jest ładną ozdobą całości. Jeśli nie jesteś fanką zbyt dużej ilości nadruków, uszyj poduszkę z jednokolorowego materiału, dzięki czemu uzyskasz elegancką i stonowaną wersję. 

Poduszka DIY - potrzebne materiały 

Materiały i dodatki: bawełna - strona z owocami papai, bawełniane płótno - strona w grochy: zużycie materiału na poniższym schemacie, zamek błyskawiczny dł. 30 cm, kreda w sztyfcie, szpilki, cyrkiel, nici do szycia, nożyce do krojenia materiału, centymetr krawiecki, miarka.

Krojenie: 2 razy (1 raz z bawełny - nadruki w owoce papai i 1 raz z bawełnianego płótna w grochy).

Poduszka DIY - krok po kroku

Krok 1. Oba koła obrzuć najpierw naokoło owerlokiem, następnie na odcinku długości 30 cm zaprasuj pod spód zapasy na szer. 1,5 cm.

Krok 2. Do jednego koła przyszyj do zaprasowanego zapasu zamek tak, żeby był widoczny (szyj specjalną stopką do wszywania zamków błyskawicznych).

Krok 3. Teraz przypnij zamek do zaprasowanego zapasu na drugim kole, przyszyj i dokładnie wyprasuj. 

Krok 4. Rozepnij nieco zamek i zszyj oba koła, prawą stroną do prawej, na szer. 1,5 cm. Końce zamka przyszyj jeszcze ręcznie.

GOTOWE! W szybki i prosty sposób stworzysz oryginalną poszewkę na poduszkę! Możesz nią także ozdobić dziecięcy pokój lub podarować komuś w prezencie. 

Więcej rozmiarów i kształtów dekoracyjnych poszewek na poduszki znajdziesz w lipcowym numerze magazynu Burda Style 7/2019!