TOP

Potrzebne materiały:
gotowy top, folia PCV, ok. 30 x 40 cm w kolorach czarnym, białym, czerwonym, niebieskim i jasnozielonym, papier do kopiowania, dwustronna taśma klejąca, nożyk introligatorski, podkładka do krojenia, linijka, ołówek, nożyce, nici.

Wykonanie:
skopiować schemat gwiazdy (patrz zalącznik)
. Wykonać części gwiazdy zgodnie z zamieszczonym poniżej opisem KROK PO KROKU. Na górnym motywie ułożyć na sobie 3 gwiazdy różnej wielkości, na środkowym i dolnym po 4 gwiazdy. Podczas przyklejania gwiazd zwrócić uwagę, żeby taśma klejąca kończyła się ok. 3 mm przed brzegami.
 

KOLOROWE APLIKACJE Z FOLII PCV KROK PO KROKU

KROK 1.
Na podstawie skopiowanego schematu zamieszczonego w załączniku wyciąć papierowe szablony gwiazd różnej wielkości (dodając lub odejmując zapas 1 cm).

KROK 2.
Ułożyć szablony na folii w różnych kolorach, a następnie za pomocą nożyka i linijki wyciąć motywy gwiazdy.

KROK 3.
Przymocować gwiazdy jedna do drugiej za pomocą taśmy klejącej i przeszyć brzegi. Ułożyć aplikację na topie, przyszyć wzdłuż jej zewnętrznego brzegu. Podobnie postąpić z pozostałymi motywami.

 

ETUI NA LAPTOPA

Potrzebne materiały:
gotowe jednobarwne etui na laptopa, folia PCV w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim, białym i jasnozielonym, zaprasowana taśma ze skosu w kolorze czarnym szer. 2 cm, dł. 0,40 m, papier do kopiowania, dwustronna taśma klejąca, nożyk introligatorski, podkładka do krojenia, nici.

Wykonanie:
rysunki półgwiazd 1–3 oraz 4–5 znajdują się w załączniku. Skopiować części gwiazd i wyciąć bez zapasów z kolorowej folii. Przykleić gwiazdy lewą stroną do prawej strony czarnej foliiza pomocą dwustronnej taśmy klejącej.Wąsko przyszyć wewnętrzne i zewnętrzne brzegi. Odciąć czarną folię w odległości 3 mm od zewnętrznych brzegów. Przykleić do siebie gwiazdy 1, 2 i 3 oraz 4 i 5, przyszyć czarny zewnętrzny brzeg gwizd leżących na górze. Dużą gwiazdę ułożyć w lewym dolnym rogu, mniejszą na prawym bocznym brzegu etui. Zaznaczyć na gwiazdach brzegi etui i obciąć brzegi gwiazd zgodnie z oznaczeniami. Taśmę ze skosu przełożyć naokoło tych brzegów i przyszyć. Gwiazdy przypiąć do etui, przyszyć ręcznie drobnym ściegiem brzegi taśmy ze skosu. Przyszyć ząbkowane brzegi.

 

LEGGINSY

Potrzebne materiały:
czarne legginsy, folia PCV w kolorach niebieskim i jasnozielonym, kalka techniczna, dwustronna taśma klejąca, nożyk introligatorski, podkładka do krojenia, nici.

Wykonanie:
kalkę techniczną ułożyć na legginsach. Na istniejących szwach bocznych oraz szwach łaczących wykonać dowolnie szablony na pliski. Górna pliska ma szer. ok. 10 cm i dł. 40 cm, dolna - szer. ok. 8 cm i dł. 30 cm. Skroić z folii 2 górne i 2 dolne pliski (raz w lustrzanym odbiciu), bez zapasów. Na lewej stronie plisek przykleić dwustronną taśmę klejącą, kończyć klejenie ok. 3 mm przed brzegami. Włożyć legginsy, przykleić pliski, a następnie wąsko przyszyć.

Załączniki:
schemat.pdf