Potrzebne są dwie bluzki jednakowej długości - koszulowa w paski i pulower z gładkiej dzianiny trykotowej, oraz kreda krawiecka.

Zaznaczyć na bluzce koszulowej kredą krawiecką linie wzdłuż rękawów, począwszy od szwu na ramionach aż do dolnego brzegu mankietów. Zaznaczyć na tyle bluzki linie w odległości 3 cm od szwów bocznych oraz na tylnej części rękawów linie w odległości 3 cm od szwów rękawów. Wyciąć część tylną bluzki wzdłuż zaznaczonych linii w odległości 1 cm od od szwów ramion i szwu nasady kołnierzyka.

Zaznaczyć na pulowerze linie wzdłuż rękawów począwszy od szwu na ramionach. Wyciąć część tylną puloweru wzdłuż zaznaczonych linii w odległości 1 cm od szwów bocznych oraz szwów rękawów i szwów ramion (w części przodu).

Część tylną puloweru ułożyć prawą stroną na prawej stronie części przedniej bluzki koszulowej oraz części rękawów puloweru prawą stroną na prawej stronie części rękawów bluzki koszulowej. Zszyć szwy boczne, dolne szwy rekawów, szwy ramion i górne szwy rękawów. Zszyć podkrój szyi puloweru z tylnym dolnym brzegiem kołnierzyka bluzki koszulowej. Złożyć zapasy szwów, obrzucić i zaprasować pod spód.