Aby na biurku zapanował porządek i ołówki miały zawsze swoje miejsce, dobrze jest trzymać je w specjalnym pojemniku. Zachęcamy do własnoręcznego wykonania takiego przybornika.

Potrzebne materiały:
rulony ze sztywnego kartonu o różnej średnicy (z papierowych ręczników kuchennych, papieru toaletowego etc.), kawałek białej tekturki, kolorowy papier samoprzylepny, mała piłka, papier ścierny, biały i kolorowy lakier w sprayu, korektor w płynie, klej, nożyczki, ołówek.

KROK 1.
Odmierzyć według uznania długość poszczególnych odcinków rulonów, odpowiadającą wysokości pojemniczków. Przeciąć rulony za pomocą piłki, brzegi cięć wygładzić papierem ściernym.

KROK 2.
Zagruntować rulony wewnątrz i na zewnątrz białym lakierem - potem kolor będzie intensywniejszy i błyszczący. Pozostawić do wyschnięcia, a następnie spryskać kolorpowym lakierem (u nas zielonym, by nawiązywał do wiosny!). Kiedy lakier wyschnie...

KROK 3.
... pokryć brzegi rulonów warstwą białego korektora i poczekać, aż wyschnie. Skleić rulony ze sobą.

KROK 4.
Ustawić sklejone rulony na tekturce i obrysować kontury. Wyciąć.

KROK 5.
Odwrócić rulony dolną częścią do góry, posmarować brzegi klejem i przyłożyć wyciętą tekturkę. Docisnąć i poczekać, aż klej wyschnie. Teraz można już przubornik ustawić we właściwej pozycji i umieścić w nim przybory do pisania.