Elfenkleid to wiedeńska marka założona przed dwie projektantki mody Sandrę ThalerAnnette Prechtl. Poznały się one w wiedeńskiej szkole mody i techniki odzieżowej. W 2003 roku otworzyły w Wiedniu swój pierwszy salon z kolekcjami „Ready to wear” i od tego momentu pracują razem, tworząc niepowtarzalne projekty! Specjalnie dla marcowego wydania magazynu Burda Style 03/2020, stworzyły wykrój sukni ślubnej ze swojej najnowszej kolekcji. Będziecie mogły z nim uszyć przepiękną, romantyczną suknię ślubną lub wieczorową (w zależności od wersji kolorystycznej) z finezyjną koronką i efektownym tiulem! W takiej kreacji każda kobieta będzie wyglądać niesamowicie. 

Przeczytajcie także, co o swojej pracy opowiedziały nam projektantki i założycielki Elfenkleid - Sandra Thaler i Annette Prechtl! 

Od lewej: Sandra Thaler, Annette Prechtl, suknie ślubnie z kolekcji bridal collection 2020 

Wasze stroje nie wyglądają na skomplikowane, a jednocześnie sprawiają wrażenie, jakby wyszły spod igły najznakomitszych projektantów. Czy od początku chciałyście tworzyć modę ślubną?

Nie, właściwie nie był to nasz pierwotny zamysł. Kiedy zakładałyśmy markę Elfenkleid, tworzyłyśmy wyłącznie kolekcje prêt - à - porter, a pierwszy pokaz strojów ślubnych i wieczorowych zorganizowałyśmy dopiero w 2009 roku, w kościele.

Ogromne emocje, zestresowane przyszłe panny młode, szkice wymarzonych sukni. Praca projektantek strojów na tak wyjątkowe okazje wydaje się być wspaniała, ale niesłychanie męcząca. Czy tak właśnie jest?

Jest oczywiście bardzo różnie. Na początku jest sporo biurokracji, czyli większość czasu spędzamy przy komputerze, a z ołówkiem w dłoni niestety dużo mniej, niż można by pomyśleć.

Projekt, wybór tkaniny czy przymiarka – w firmie marki Elfenkleid wszystko jest pracą zespołową. 

Jakie są największe wyzwania w waszej pracy?

Po pierwsze, trzeba przezwyciężyć uczucie, że kiedyś skończą nam się nowe pomysły. A kiedy to się już uda, nagle okazuje się, że pomysły zaczynają pojawiać się same z siebie i najczęściej jest ich tak wiele, że trzeba zacząć się ograniczać.

Jak radzicie sobie ze stresem?

Stres w niewielkiej dawce jest konstruktywny. Moim zdaniem ważne jest, aby widzieć go jako coś pozytywnego i czerpać z niego korzyści. No i przede wszystkim nie załamywać się.

Wasze stroje nosi się na całym świecie, szyjecie je z najszlachetniejszych tkanin i ręcznie robionych koronek, a wasze modele dostępne są w trzech klasach cenowych, co jest rzadkością. Czego jeszcze mogłybyście życzyć sobie na przyszłość?

Aby klienci jeszcze bardziej doceniali rękodzieło i niepowtarzalne projekty. A także, abyśmy wszyscy mieli świadomość i nieustannie dążyli do zrównoważonego rozwoju i to nie tylko w teorii, ale abyśmy te idee potrafili wcielić w nasze codzienne życie.

Temat ślubu odgrywa w waszym życiu ogromną rolę, a jak waszym zdaniem powinien wyglądać ślub idealny?

Mój ślub był dla mnie ślubem idealnym, z najukochańszym człowiekiem, w cudnej sukience, w pięknym miejscu, bez stresu i na zupełnym luzie cieszyliśmy się sobą i tym wyjątkowym dniem.

Wybrane suknie ślubne oraz wieczorowe marki Elfenkleid zobaczycie w galerii >>

Burda Style 3/2020 w sprzedaży od 21 lutego!