TORBA
Wymiary ok. 40 x 40 cm

Potrzebne materiały:
czarna skóra nappa o wymiarach 85 x 65 cm, resztka białej tkaniny o wymiarach 25 x 45 cm, 1,10 m taśmy iagonalnej o szer. 4 cm, 2 m rypsowej taśmy o szer. 1 cm, po ok. 50 sztuk okrągłych podkładek pod metalowe nity o Ø 15 mm i 18 mm.

Wykonanie:
skroić ze skóry 2 części torby o dł. 45 cm i szer. 42 cm każda oraz 4 części uchwytów, każda o dł. 55 cm i szer. 5 cm. Z białego materiału skroić trzy paski o dł. 42 cm – jeden o szer. 8 cm i dwa o szer. 6 cm. Długie brzegi pasków zaprasować na szer. 1 cm na lewą stronę. Naszyć paski na przednią część torby i przyszyć kółka (zgodnie z opisem zamieszczonym w „Burdzie“ 1/2014).
Złożyć razem prawą stroną do prawej przednią i tylną część torby, zszyć na szer. 1 cm dolny brzeg oraz boczne brzegi, pozostawiając na nich na górze olne ok. 7 cm. Na tych odcinkach zawinąć brzegi skóry na szer. 1 cm na lewą stronę i wąsko przyszyć. Górne brzegi torby zawinąć na szer. 3 cm na lewą stronę skóry i przeszyć tak, by powstały tuneliki o szer. 2,5 cm na wciągnięcie taśmy. Wywinąć torbę na prawą stronę.
Na 2 częściach uchwytów nakleić od spodu taśmę diagonalną w taki sposób, by po obu brzegach zostało po 5 mm, i nakleić na nich lewą stroną na lewej pozostałe 2 części uchwytów. Długie brzegi uchwytów ostębnować na końcach na odcinku 10 cm. Pozostałą część uchwytów złożyć na szer. 2,5 cm i zszyć otwarte brzegi. Wsunąć końce uchwytów w odległości 2 cm od bocznych brzegów torby pod górne brzegi torby na ok. 3 cm i przyszyć. Końce uchwytów dodatkowo ostębnować.
Przeciąć taśmę rypsową na dwie równe części i wciągnąć w tuneliki na górze torby. Na końcach taśmy zawiązać duże supły.

 

W zakładce "Nasze pomysły" znajdziesz także szorty ozdobione oryginalnie nitami.