Potrzebne materiały: 
resztka skóry o wymiarach ok. 45 x 25 cm, resztka miękkiej skóry w kolorze złotym o wymiarach 10 x 50 cm, farby do malowania tekstyliów w kolorze metalicznozłotym, płaski pędzel z włosia, sztywny karton na szablon, miękki ołówek, klej do tekstyliów, cążki do robienia dziurek.

Wykonanie:
Przygotować czworokątny wykrój na torbę o dł. 22 cm i szer. 21 cm. Wykrój złożyć wzdłuż na pół, przyciąć okrągło dolny róg. Rozłożyć wykrój, ułożyć go na lewej stronie skóry o ołówkiem narysować dwukrotnie obok siebie. Skroić skórę. Na jednej części zaznaczyć 2 dziurki w odległości 1,5 cm od górnego brzegu i 2 cm od bocznych brzegów.Za pomocą cążków przebić dziurki o średnicy ok. 7 mm. Na dolnym i bocznym brzegu jednej części torby nanieść wąski pasek kleju. Ułożyć na sobie części torby lewą stroną na lewej i mocno docisnąć brzegi. Zszyć torbę w odległości 1 cm od bocznych i dolnych brzegów ściegiem średniej grubości.

Skopiować według schematu szablon w kształcie ósemki i wyciąć z kartonu. Technikę malowania wypróbować na resztce skóry. W tym celu ułożyć szablon na prawej stronie skóry i przypiąć. Pędzlem z włosia malować krótkimi pociągnięciami od brzegu szablonu na zewnątrz. Zaznaaczyć wąsko wewnętrzny brzeg. Przykładać szablon po kolei w różnych miejscach do prawej strony torby (patrz zdjęcie modelu) i pomalować zgodnie z instrukcja. Przed malowaniem kolejnego szablonu zaczekać, aż poprzedni dobrze wyschnie.

Skroić ze skóry w złotym kolorze 8 pasków szer. 12 mm i dł. 50 cm. Złożyć razem po 4 paski, przeciągnąć je przez dziurki pod spód i końce przykleić na lewej stronie. Drugie końce pasków zawiązać.