Cyfry z materiału

Wysokość ok. 46 cm

Potrzebne materiały:
na każdą cyfrę materiał o wym. ok. 70 x 70 cm (powinny to być różne tkaniny, np. metalizowana tkanina strukturalna, złoty i czarny brokat, organza obszyta lamówką), nici w stosownych kolorach, wata do wypełnienia.

Wykonanie:
skopiować cyfry zamieszczone w załączniku, powiększyć do właściwego rozmiaru i wykonać szablony. Wyprasować tkaniny przed krojeniem i każdy kawałek złożyć na pół prawą stroną do środka. Przypiąć szablony i wykroić cyfry, dodając dookoła po 1,5 cm zapasu na szwy. Zszyć ze sobą obie części każdej cyfry (przy 0 i 4 tylko krawędzie zewnętrzne, przy 1 i 2 zostawić na jednej dlugiej krawędzi otwór dł. ok. 12 cm). Przyciąć zapasy szwów – na rogach ukośnie i blisko szwu, na zaokrągleniach na szer. 0,5 cm. Wywinąć elementy na prawą stronę. Cyfry 2 i 1 wypełnić równomiernie watą i zaszyć ręcznie pozostawione do wywinięcia otwory. Przy cyfrze 0 i 4 zawinąć zapasy szwów do środka i zszyć wąsko krawędzie, pozostawiając  otwór długości ok. 8 cm.  Wypełnić cyfry równomiernie watą i ręcznie zaszyć otwór.

 

Wizytówki na stół

Potrzebne materiały:
biały i czarny brystol, złoty i czarny błyszczący papier, różowy pisak żelowy, klej w sztyfcie, podkładka i radełko.

Wykonanie:
skopiować zamieszczone w załączniku wzory, wydrukować i wyciąć szablony. Ułożyć szablony na lewej stronie brystolu (cylinder na czarnym, kieliszek na białym) i odrysować kontury. Przy kieliszku odrysować motyw w lustrzanym odbiciu poczynając od przerywanej linii (nie przecinać wzdłuż tej linii!). Wyciąć motywy i zagiąć wzdłuż przerywanej linii. Z błyszczącego papieru w kolorze czarnym wyciąć motyw cylindra, w kolorze złotym – motyw kieliszka i przykleic odpowiednio na przedniej stronie wizytówek. Wyciąć z czarnego brystolu pasek i nakleić nad rondem cylindra. Różowym pisakiem wypisać imiona gości.

Załączniki:
schemat1.pdf
schemat2.pdf