#ubranawburde

Ten event rozpoczął się jeszcze przed datą z zaproszeń. Wysłałyśmy je szyjącym ekspertkom i miłośniczkom szycia z całej Polski, które wcześniej dały nam o sobie znać poprzez maile, odpowiedzi na posty na Facebooku, oznaczenia w mediach społecznościowych i popularność, jaką cieszą się ich stylizacje na naszej stronie internetowej. Na kilka dni przed imprezą na instagramowych kontach (@jedlinsk, @charczerka, @madebydianak, @mam_kota_na_szycie, @mamaszyna, @lansdwatrzy) można było zobaczyć zapowiadane na ten dzień stylizacje. I nie chodziło o „nie mam się w co ubrać” – osoby, które szyją, naturalnie nie mają z tym problemu – a o hasło przewodnie imprezy: #ubranawburde.

Zgodnie z nim w sobotę 25. sierpnia ostatnie piętro biurowca New City, w którym pracuje internetowa część redakcji Magazynu Burda, wypełniło się naszymi „harduserkami”. Ubrane od stóp do głów w rzeczy uszyte własnoręcznie, na miarę i z naszych wykrojów. #ubranawburde nad morzem była nawet @me2u.pl, która nie mogła dojechać na imprezę. Wyróżniał się tylko Łukasz, tata 12-letniej Zuzi z Sosnowca, która też już szyje, ale tylko dla siebie, za to z koszul taty.

Sukienka, sekretna piżama

– Najczęściej szyję sukienki, bo sukienka to jak wiadomo sekretna piżama! – tak przedstawiła się Monika. Swoje „uszytki” (własnoręcznie uszyte, nowe nabytki) pokazuje na Instagramie na koncie @moniksula. Jej zdjęcia są pełne kobiecości i szczerości na temat własnej urody. Właśnie o to chodzi w szyciu, które namawia kobiety do poznawania siebie i doceniania tego, co mają ochotę docenić. 

– Dobrze jest wiedzieć, że u Was materiał też musi się odleżeć i dojrzeć do szycia konkretnej rzeczy – przyznała Ela, która większość uczestniczek znała już z blogów i mediów społecznościowych. Mimo to spotkanie było ogromną frajdą i okazją do wymiany doświadczeń.

Wikoria, nagrody od Izpol i żelazka i maszyny do szycia od Łucznik

Równie angażującą atrakcją okazały się warsztaty ze zdobienia odzieży ze sklepem Wikoria.pl. Biurowe stoły zapełniły się dżetami, naprasowankami, cekinowymi aplikacjami i dekoracyjnymi taśmami. Dziewczynom udało się nie tylko wybrać z tego przepychu odpowiednie gadżety, ale i idealnie dobrać je do ozdabianych kolejno: poduszek, koszul, dżinsowych kurtek, a nawet – butów.

Każde zdobienie było popisem kreatywności lub adekwatnego minimalizmu, ale Jury konkursu na najpiękniejsze zdobienia postanowiło nagrodzić dżinsowe spodenki (Słoneczna Małgorzata), dżinsową spódnicę (Viola Gozdalik) i bluzkę ze splotem (Natalia Lubaszewska) oraz wyróżnić prace Made by Diana K i MamaBear. Sponsorem nagród była hurtownia tkanin Izpol.

Piękne, lunchowe pyszności serwował nam podczas eventu Deli Catering. Dziękujemy!

Nowa Burda.pl w rękach społeczności

Czy można szyć bez Internetu? To jedno z pytań przewodnich debaty, podczas której głos na temat Magazynu Burda i jego nowego serwisu internetowego oddałyśmy naszym Czytelniczkom. W końcu to dla Was od wielu lat tworzony jest magazyn i to właśnie dla Was i o Was ma być nowy serwis internetowy.

Podczas wspólnej rozmowy dowiedziałyśmy się, czego brakuje Wam w Burdzie. Wiemy już, że na naszych kanałach społecznościowych, jak i na serwisie chcecie mieć łatwiejszy dostęp do rysunków technicznych wykrojów. Okazało się, że na wagę złota jest również wiele numerów archiwalnych, a czasem kupujecie je na dosłownie na kilogramy! Wszystkie uwagi spisałyśmy i postaramy się wdrożyć. Z chęcią przyjmiemy też wszelkie sugestie, którymi możecie dzielić się w wiadomościach na naszym fanpage’u lub w mailach pod adres redakcyjny: redakcja.burda@burdamedia.pl Czekamy na pomysły i propozycje materiałów, które chciałybyście zobaczyć na burda.pl.

Gwiazdy eventu przed aparatem Marcina Klabana

Zwieńczeniem eventu #ubranawburde była projekcja filmu o Iris Apfel, 93-letniej ikonie mody oraz wyjątkowa sesja zdjęciowa, którą wykonał fotograf modowy – Marcin Klaban. Efekty zobaczycie już wkrótce. My zobaczymy się na kolejnym evencie dla naszych Czytelniczek. Do zobaczenia!

W evencie udział wzięły: 

Paulina z Mashyna, Hania - Mam Kota na Szycie, Monika @Moniksula, Natalia z Nataliaszyje.pl, Adelina - Dr Szyje, Małgorzata - Słoneczna Małgorzata radzi, Julia Kuczera - Charczerka, Kasia - @Jedlinsk, Alina - @Blondynazamaszyna, Karolina z Uszyj Mi Mamo, Magda - Lans Dwa Trzy Magdalena Lipczyńska, Diana - Made by DianaK, Natalia - Natty design, Justyna - JustynaKubiak2016, Małgorzata - Pstro.brand, Projektantka Viola Gozdalik, Ela - @created_by_ela, Agnieszka z Warszawa Szyje, Zuzanna Glińska z Sosnowca i jej tata, Iwona - Samo Szycie, Katarzyna - ManneQueen, Sabina - My Fashion Story, Natalia - Technik Odzieży i Katarzyna z Mama Bear!

Dziękujemy!