We wtorkowy wieczór - 23 lutego 2021 o godz. 20:00 - zapraszamy na wspólne szycie na żywo na naszym Facebooku! Wspólnie z Ambasadorką Burda Style – Made By DianaK będziemy szyć modną pelerynę!

Model jest dość obszerny – świetne sprawdzi się na bluzkę, ale także na kurtkę czy płaszcz. Kołnierz peleryny możemy ozdobić efektownymi kamieniami – wówczas możemy ją wykorzystać także na wieczorowe wyjścia. Model jest dostępny w rozmiarówce plus size (rozm. 44-52). Prosty fason oraz cenne wskazówki od naszej Ambasadorki sprawią, że bez problemu uszyją go także osoby początkujące. Darmowy e-wykrój możesz pobrać poniżej.

Z czego uszyć pelerynę?

Prosty fason oversize naszej peleryny sprawia, że do jego uszycia można użyć różnorodne dzianiny. Diana Kisiała do uszycia peleryny wybrała dresówkę z miśkiem od Dresowka.pl. Dzianina posiada od spodu miękkie podszycie polarowe z długim włosem. Materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku, delikatny, rozciągliwy i elastyczny.

Do odszycia próbnego Diana wykorzysta dresówkę „Śnieżne niebo”. Nadruk wykonany jest metodą druku cyfrowego, dzięki czemu jest miękki i niewyczuwalny. Zastosowana technika gwarantuje wysoką jakość i ciągłość zadruku wzdłuż dzianiny.

Podczas wspólnego szycia na żywo Made By DianaK wykorzysta również dresówkę z miśkiem – jednak w zupełnie innym wzorze. Na live zobaczycie, jak Diana szyje pelerynę z dzianiny w piękne akwarelowe koniczyny. Dresówka z miśkiem sprawdzi się idealnie przy szyciu ciepłych bluz, kardiganów, jako materiał na czapki, kominy, chusty, ponczo. Można go użyć również jako podszewki do kurtek i płaszczy. Idealnie nada się też na akcesoria takie jak poduszki czy koce.

Fot. Dresowka.pl

Niezbędne akcesoria do przygotowania wykroju

Każdy, kto chce wspólnie z nami uszyć pelerynę, może pobrać bezpłatnie e-wykrój (dostępny na dole strony). Do wycięcia wykroju i tkaniny Diana Kisiała wykorzysta zestaw akcesoriów od Fiskars. Papierowy e-wykrój wytniemy przy użyciu nożyczek do papieru – przypominamy, że istotne jest, aby posiadać osobne nożyczki do cięcia papieru i osobne do cięcia tkanin (przy krojeniu papieru nożyce się tępią i nie będą kroić ładnie tkanin). Do przygotowania elementów wykroju Diana wykorzysta nożyce krawieckie Fiskars – ten niezawodny model to nieodłączne akcesorium każdej krawcowej. Podczas wspólnego szycia live będzie mogli zobaczyć w akcji obcinaczki Fiskars, które precyzyjnie odetną wszystkie nitki pozostałe po tworzeniu ściegu.

Fot. Fiskars

Nasza ambasadorka

Diana Kisiała to pełna energii i uśmiechu blogerka plus size, która szyje w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu! Jej ulubioną częścią garderoby są wyraziste, kwieciste projekty. Prace Diany możecie podziwiać na blogu Made by DianaK

Darmowy e-wykrój

Made by DianaK podczas live przeprowadzi Was przez cały proces szycia! Live zostanie zapisany, także będzie można odtworzyć go sobie wielokrotnie podczas szycia w domowym zaciszu. Darmowy e-wykrój na pelerynę w rozmiarze 44-52 możesz pobrać TU.

Dołącz do naszego wydarzenia na FB!