Jeśli do tej pory nie miałaś odwagi tego zrobić, to w końcu warto spróbować, tym bardziej, że taka czapka pasuje zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji! Kaszkiet sprawdzi się do każdej długości włosów oraz pomoże w sytuacji, kiedy nie masz czasu zrobić fryzury. 


 

Krok 1. Szablony wyciąć z zapasem 1 cm na szwy. A: 2 razy z wełny, B: 1 raz z wełny i 1 raz z bawełny, C: 2 razy z wełny, D: 1 raz z wełny i 1 raz z bawełny.

Krok 2. Część A wyciąć 1 raz z Decovilu I bez zapasów na szwy i naprasować na lewą stronę wełnianej tkaniny.

 

Krok 3. Część A z Decovilem przypiąć szpilkami do części A bez Decovilu prawą stroną do prawej i w odległości 1 mm od wkładu ostębnować zewnętrzny łuk.

Krok 4. Zapas przyciąć wzdłuż szwu na łuku na szer. ok. 2 mm, daszek wywrócić na prawą stronę, następnie wyprasować.

Krok 5. Daszek ostębnować wzdłuż łuku, na prawej stronie, w odległości 1 cm od brzegu.

  

Krok 6. Część C (pasek) wyciąć 1 raz z Decovilu Light bez zapasów na szwy i naprasować na lewą stronę części C. Następnie w obu częściach C zszyć prawą stroną do prawej środkowy szew tyłu.

Krok 7. W części B (bok) zamknąć środkowy szew tyłu. Część przypiąć szpilkami do części D (górna część) prawą stroną do prawej i przyszyć z zapasem 1 cm.

Krok 8. Zapas na szew zaprasować na część boczną B, a następnie wąsko ostębnować wokół na prawej stronie.

 

Krok 9. Pasek C (krok 6) przypiąć do czapki (B i D) z kroku 8 prawą stroną do prawej, przyszyć. Zapasy szwu zaprasować na część B i ostębnować na prawej stronie materiału.

Krok 10. Daszek (z kroku 5) przypiąć szpilkami do czapki. Wcześniej ostrożnie naciąć go od strony otworu w kilku miejscach, aby lepiej dopasować łuk.

Krok 11. Daszek przyszyć do czapki, prawą stroną do prawej z zapasem 1 cm.

 

Krok 12. Z bawełny wyciąć części D i B. Zszyć środkowy szew tyłu części B, część przypiąć do części D, przyszyć. Zapasy szwu zaprasować na część B i wąsko ostębnować.

Krok 13. Pasek C z wełny przypiąć prawą stroną do prawej czapki (krok 12) i przyszyć. Zapasy szwu zaprasować na część B i wąsko ostębnować.

Krok 14. Czapkę przypiąć prawą stroną do prawej czapki z podszewki (C do C). Zszyć z zapasem 1 cm wzdłuż dolnego brzegu aż do daszka. Wywinąć czapkę przez otwór w daszku.

Krok 15. Zapasy szwu na otworze zaprasować pod spód na szer. 1 cm i przypiąć szpilkami.

Krok 16. Przód ostębnować wzdłuż daszka, szyjąc po pasku 2 mm od szwu i przyszywając podszewkę.

Krok 17. Łańcuszek uciąć na odpowiednią długość i przyszyć do czapki. Na końcach ręcznie przyszyć guziki.

Sprawdź przegląd numeru Burda Style 1/2019 >

KUP MAGAZYN >