Jak informuje Elle.pl, w serwisie modowym SHOWstudio znajdziecie darmowe wykroje zarówno najnowszych, jak i archiwalnych prac światowej sławy projektantów i projektantek! Swoje projekty udostępniły takie marki i nazwiska jak Simone Rocha, Iris Van Herpen, JW Anderson, Martin MargielaAntony Price czy Alexander McQueen! Do niektórych wykrojów dołączone są także instrukcje szycia oraz zdjęcia z wybiegu lub kampanii, które obrazują efekt końcowy.

Udostępnione projekty 

Wszystkie wykroje znajdują się w zakładce Design Download i jest ich łącznie 14! Najnowszy z nich to podarunek od Sarah Burton, dyrektor kreatywnej domu mody Alexander McQueen. Jest nim wykrój sukienki pochodzącej z kolekcji na nadchodzący sezon wiosna-lato 2020. Możecie z nim uszyć romantyczny model z bufkami i plisowanym rozkloszowaniem. Wśród wykrojów znajdziecie także krótką sukienkę Iris Van Herpen z kolekcji "Hacking Infinity" (jesień - zima 2015/2016), spódnicę z zakładkami ozdobioną perłami od Simone Rocha (kolekcja wiosna-lato 2014) oraz skórzany top JW Anderson z kolekcji jesień - zima 2013/2014. 

Jak pisze Aleksandra Zawadzka z Elle.pl: 

W paczkach plików, przygotowanych przez projektantów, można znaleźć nie tylko formy, według których kroi się materiał na ubranie, ale także instrukcje, które po kolei wyjaśniają dobór materiałów i szycie albo po prostu radzą, jak najlepiej drukować załączone szkice, by wykrój miał odpowiednią skalę. Niektóre z wykrojów mają nawet ponad dwieście stron, a wszystkie są bardzo szczegółowe. 

Projekt Design Download został stworzony z myślą o początkujących projektantach oraz wszystkich tych, którzy pragną rozpocząć naukę szycia! Zgromadzone materiały mają na celu edukowanie i zachęcanie do szycia. Stworzone przez siebie kreacje można wysyłać do twórców serwisu, najlepsze z nich zostają opublikowane na stronie internetowej SHOWstudio

Wykrój projektanta - Burda Style 

W wielu wydaniach magazynu Burda Style znajdziecie także, stworzony specjalnie dla Burdy wykrój projektanta. W ostatnich numerach były to między innymi:

- błyszczący i futurystyczny kombinezon duetu Talbot Runhof - Burda Style 1/2020

- wieczorowa suknia Irene Luft - Burda Style 11/2019

- przebojowy trencz włoskiej marki Beatrice.b - Burda Style 9/2019

- sukienka na halce włoskiej marki Cividini - Burda Style 6/2019 

- unikatowy żakiet Valentin Yudashkin- Burda Style 1/2019

Poza tym z nadchodzącym, marcowym wydaniem magazynu uszyjecie finezyjną suknię ślubną wiedeńskiej marki Elfenkleid!