Uuups... dziura w spodniach?

rok temu

Dziura na kolanie w ulubionych spodniach! Co z nią zrobić? Zacerować? A może zamiast cerowania nie tylko zlikwidować dziurę ale przy okazji odmienić trochę spodnie?


Stało się! Na pewno nie tylko mnie to się zdarzyło. Moje ulubione dresiaki nie wytrzymały. Na kolanie zrobiła się dziura, a dokładnie to nie wytrzymał materiał w tym newralgicznym miejscu i po prostu pękł na szwie.

Można by zacerować, zszyć... ale można inaczej. Tym bardziej, że materiał z którego uszyte są spodnie jest mało elastyczny i podejrzewam, że w niedługim czasie sytuacja by się powtórzyła. 

Postanowiłam wypruć cześć wstawki jaka była w spodniach i na jej miesce wszyć odpowiednią z nieco bardziej elastycznego materiału. W swoich zakamarkach znalazłam ścinki czarnej elastycznej bawełny ( oto dowód jak niekiedy takie ścinki się przydają :) ). Oprócz wymiany "nakolanników" postanowiłam trochę zaszaleć i dla odmienienia spodni poprzyczepialam przy nogawkach i na kieszeniach małe kokardki. I gotowe.

Całość, bez zbytniego pośpiechu zajęła mi może ze 2 godz. ( wliczając w to równoczesne oglądanie serialu ;) ). Najgorsze było prucie, reszta poszła gladko.

Komentarze
0

 

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!