Idealnie uformowane ramiona to ostatni szlif przy szyciu żakietów, kurtek, płaszczy czy marynarek. Szczególnie w tym sezonie powiększone ramiona to hit mody! Do łask wraca długa marynarka z dużymi ramionami w stylu lat 80. oraz płaszcze midi z dużymi poduszkami! Jak poprawnie wszyć poduszki? Sprawdź instrukcję wszywania tych stylowych wykończeń. Tutorial pochodzi z magazynu Burda 2/2018. 

Wszywanie poduszek raglanowych 

Poduszki raglanowe przypina się w modelach z szerokimi ramionami w taki sposób, żeby wybrzuszenie poduszki leżało na główce ramienia lub rękawa. W wypadku modeli z poszerzanymi ramionami, trzeba przypiąć poduszki tak, aby zaokrąglenie górnego szwu rękawa lub szwu ramienia trafiło na zaokrąglenie poduszki.

Przypnij poduszki szpilkami od zewnątrz na szwach ramion i przyszyj je od lewej na zapasach szwów ramion.

Wszywanie poduszek klasycznych 

Zwykłą poduszkę wkłada się w model tak, aby jej brzeg wchodził w obszar rękawa na szer. ok. 1 cm. Jeśli poduszka nie jest równomiernie zaokrąglona, to jej dłuższe zaokrąglenie leży na tyle. 

Ułóż poduszkę na szwie ramienia i przypnij ją szpilkami od zewnątrz. „Najgrubsze” miejsce powinno leżeć dokładnie pod szwem.

Wywiń ubranie na lewą stroną i przypnij poduszkę na zapasach szwu ramienia. Końce poduszki umocuj małymi rygielkami z nitki na zapasach szwu nasady rękawa.

Uszyj modele z poduszkami: