Wykroje krawieckie dla początkujących

8 miesiecy temu

Proste do uszycia modele, z którymi wykonasz swoje pierwsze ubrania!


Podstawy szycia - od prostych akcesoriów do ubrań

Najtrudniejsze są początki, ale kiedy opanujesz już podstawy szycia na maszynie tworząc nieskomplikowane akcesoria i dodatki (na początku najlepiej sprawdzi się poszewka na poduszkę, serwetka, obrus, woreczek na drobiazgi lub opaska do włosów) i wyćwiczysz proste szycie, poczujesz się dobrze z wykańczaniem brzegów, a szwy zaczną wychodzić w miarę równo to znak, że możesz przejść do kolejnego etapu - szycia prostych ubrań! Szczególnie na początku warto uzbroić się w cierpliwość, a pierwsze projekty traktować eksperymentalnie i roboczo. Przy szyciu odzieży lepiej działać dokładnie i powoli, ponieważ nawet małe niedopatrzenia mogą popsuć cały efekt. Kolejna ważna sprawa to podstawowa wiedza związana z materiałami. To właśnie od nich zależeć będzie sposób układania się naszej rzeczy, a także cały proces szycia. Na początku wybieraj nieco sztywniejsze tkaniny płócienne, ponieważ są prostsze w krojeniu i szyciu. Miękkie, lejące lub cienkie materiały mogą być problematyczne i spowodować niepotrzebne zniechęcenie! Nie zapominaj także o odpowiednim doborze nici do danego rodzaju materiału. 

Wykroje krawieckie dla początkujących 

Specjalnie dla osób, które uczą się szyć i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szyciem ubrań przygotowaliśmy kilka propozycji bardzo prostych do wykonania modeli takich jak bluzka bez rękawów czy spodnie na gumce.Uszyjesz je na podstawie e - wykrojów, które również nie są skomplikowane. Wszystkie z nich oznaczone są ikonką "model łatwy"! Warto także skorzystać z magazynu "Szycie krok po kroku", który zawiera gotowe do wycięcia wykroje, proste fasony i ilustrowane instrukcje szycia krok po kroku każdego modelu! Propozycje najprostszych do uszycia rzeczy z e - wykrojów znajdziesz w galerii >>

Zobacz instrukcję korzystania z e - wykroju >>

Wszystkie przedstawione propozycje e - wykrojów pochodzą z różnych wydań magazynu Burda Style, w których znajdziesz ich papierowe odpowiedniki. Jeśli posiadasz któryś z tych numerów lub chcesz kupić, nie bój się spróbować korzystania z papierowej wersji. To wcale nie jest takie trudne, a przy odpowiednim wyjaśnieniu wszystkie liczby, znaki i linie zaczynają mieć sens i stają się klarowne. Żeby wszystko zrozumieć zobacz nasze tutoriale objaśniające przygotowanie, a następnie ułożenie wykroju na materiale. 

Tutorial - przygotowanie wykroju >> 

Tutorial - ułożenie wykroju na materiale i krojenie >>

Komentarze
0

 

Powiązane treści

Nauka szycia - poszewka na poduszkę

Nauka szycia - poszewka na poduszkę

Nim rozpoczniesz szycie swojej garderoby, polecamy uszyć drobne akcesoria. Co powiesz na nową poszewkę na poduszkę? Z naszą instrukcją krok po kroku z pewnością świetnie sobie poradzisz.

Stylizacja tygodniaOstatnio na forum


Odbierz prezent

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy wykrój!