6 marca w warszawskiej siedzibie Burda Media Polska odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w konkursie Projekt Burda 2019. Poza tym na finalistki konkursu czekały liczne wydarzenia i atrakcje takie jak spotkanie z projektantem mody Robertem Czerwikiem, warsztaty ze zdobienia koszulek KappAhl naprasowankami od Wikorii, profesjonalna sesja zdjęciowa w finałowej kreacji oraz seans filmowy! To był naprawdę intensywny dzień pełen wzruszeń i radości! Zanim opiszemy Wam po kolei, co się działo, przejdźmy do najważniejszej informacji.

Kto wygrał Projekt Burda 2019? 

W kategorii EKSPERT zwyciężyła Kasia Mazurek, która otrzymała nagrodę główną w postaci owerloka Janome Air Thread 2000D Professional!

Od lat przyglądamy się szyciowej twórczości Kasi – podziwiamy jej krawieckie projekty na Burda.pl oraz na blogu. Stylizacja, którą uszyła w ubiegłorocznej edycji Projektu Burda zachwyciła nas w każdym centymetrze. Pięknie uszyta kraciasta marynarka z kontrastową podszewką i perfekcyjnie wykończonymi detalami, a do tego jednolite, rozkloszowane spodnie i bluzka z ozdobnymi tasiemkami. Całość stworzyła spójną i przepiękną kompozycję! Tym bardziej jesteśmy pełne podziwu, jak pięknie rozwija się szyciowa przygoda Kasi i jak cudownie ewoluują jej projekty. Finałowa stylizacja pokazuje, że „praktyka czyni mistrza” - uzasadniało swój wybór jury konkursu w składzie: Anna Blaut Welna (Burda Style), Jolanta Wójcik (ultraMaszyna), Justyna Słotwińska (Janome). 

W kategorii NOWICJUSZ wygrała Ilona Perek otrzymując realizację projektu marzeń - jednodniowe indywidualne warsztaty z realizacji wybranego projektu w pracowni ultraMaszyna oraz kupon materiału!

Zawsze serce nam rośnie, gdy widzimy kolejną osobę, dla której szycie stało się pasją. Projekt Burda - właśnie dzięki kategorii Nowicjusz - pozwolił nam poznać cudowne grono osób, które przeszywają swoje pierwsze ściegi i z naszymi wykrojami realizują swoje pierwsze projekty. Wśród wielu naprawdę pięknych, finałowych prac, wybraliśmy tę, która z jednej strony zachwyca prostotą, a z drugiej dbałością o szczegóły. Kopertowe kroje potrafią być naprawdę wymagające, tym bardziej podziwiamy, jak wspaniale nasza zwyciężczyni poradziła sobie z tym zadaniem - tłumaczyło jury konkursu. 

Obie panie otrzymały także unikatowe statuetki w kształcie maszyny do szycia, które mamy nadzieję, ozdobią ich pracownie lub krawiecki kącik! 

Ale tak naprawdę piątkowy dzień podsumowujący Projekt Burda 2019 był świętem wszystkich finalistek, których praca zwyciężyła w danym miesiącu. Każda z nich otrzymała wspaniałą nagrodę składającą się z:

- torby krawcowej pełnej tkanin od Dziane.pl

- zestawu kosmetyków do włosów L'biotica BIOVAX

- akcesoriów do zdobienia odzieży od Wikoria

- magazynów i akcesoriów krawieckich Burda Style 

Co jeszcze czekało na finalistki Projektu Burda 2019? 

Dzień rozpoczął się od pysznego śniadania, następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie całorocznej edycji Projektu Burda 2019. Kolejnym punktem programu było przemiłe spotkanie z projektantem mody Robertem Czerwikiem, który w humorystyczny sposób opowiedział o swojej pracy, o tworzeniu konkretnego projektu, o współpracy z gwiazdami i szyciu kreacji scenicznych, o swojej najnowszej kolekcji, o konkretnych tkaninach używanych w pracy, a także o szyciu sukni ślubnej i całym procesie, podczas którego taka suknia powstaje. Padło wiele ciekawych pytań i żartobliwych odpowiedzi! Po niezwykle udanej rozmowie, na finalistki czekały warsztaty ze zdobienia koszulek KappAhl akcesoriami od WikoriiNasze uczestniczki stworzyły bardzo kreatywne projekty, które w piękny sposób zmieniły wygląd koszulki. Po tych twórczych działaniach przyszedł czas na sesję zdjęciową w finałowej kreacji Projektu Burda 2019. Jej efekty możecie podziwiać w galerii! Zarówno modelki, jak i ich kreacje prezentują się wspaniale! Ostatni punktem świętowania Projektu Burda 2019 był seans filmu "Nić widmo", który wygrał Oscara za najlepsze kostiumy! Polecamy wszystkim szyciomaniakom.  

Jak widzicie to był bardzo intensywny i niezwykle udany dzień pełen pasji do szycia i twórczego działania! Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich finalistek i laureatek (obecnych i nieobecnych na finale konkursu)! Jesteście wielkie! ♥

Ogromne podziękowania składamy również sponsorom nagród i warsztatów: BIOVAX, Dziane.pl, KappAhl, Wikoria!

Weź udział w tegorocznej edycji Projekt Burda 2020 >>

Wszystkie zdjęcia z wielkiego finału zobaczycie w galerii >>