Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że zostaliśmy patronem medialnym wyjątkowego wydarzenia - 11. edycji konkursu Fashion Designer Awards! Ten prestiżowy konkurs przeznaczony jest dla młodych projektantów, którzy pragną zaistnieć w świecie mody. Jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Motyw przewodni tegorocznej edycji to miasto - tętniące życiem i nasycone kolorami - ” My City, My Energy”. 

W 11 edycji konkursu młodych projektantów porwie energia miasta, jego dynamika i to co w mieście najlepsze – fajne życie. Każdy ma takie swoje „city” - miasto, które kocha całym sobą, które go inspiruje i w którym czuje się najlepiej! W tej edycji zadanie będzie, myślę wyjątkowo łatwe. Po prostu trzeba wlać całą swoją miłość do tego miasta, do jego energii i zaprojektować autorską kolekcję konkursową – mówi Joanna Sokołowska-Pronobis.

Fashion Designer Awards to jedyny tego typu projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości ze świata mody z młodymi talentami, dzięki czemu efektywnie promuje młodych twórców dając im szansę na zaistnienie w branży fashion. Już od pierwszej edycji, to niezwykłe wydarzenie gwarantuje swoim finalistom imponującą pulę nagród wzbogacających portfolio, jak staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na zagraniczne imprezy branżowe.

Nagrody 11. edycji Fashion Designer Awards: 

W puli nagród tegorocznego konkursu są m.in: 

- nagroda główna - 20 tysięcy złotych

- staż w atelier za granicą

- wyjazd na City Fashion Week Milano do Mediolanu 

- wyjazd na targi Premier Vision do Paryża

- wyjazd na 3rd International Young Designers Contest w Kijowie

- specjalna sesja na łamach miesięcznika Fashion Magazine

- specjalna publikacja dedykowana zwycięzcy na łamach magazynu Burda Style! 

Do tego wybrani finaliści otrzymają: staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, staż w pracowni MMC Studio, wyjazd na targi Tissue Premier do Lille we Francji i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski .

Kto zasiądzie w jury? 

W tym roku nowe talenty będą odkrywać najlepsze nazwiska ekspertów ze świata mody i showbiznesu: Dawid Woliński, Vasina, MMC – duet Rafał Michalak i Ilona Majer, Duet Paprocki&Brzozowski, Asia Typek, Marieta Żukowska, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Mikołaj Komar, Marzena Singh, Weronika Płocha, Ewa Podleśna-Ślusarczyk oraz Joanna Sokołowska-Pronobis.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca. Następnie wybranych 30 uczestników zaprezentuje swoje kolekcje na spotkaniu z jury w dniu 22 kwietnia w Warszawie. Do wielkiego finału zostanie zakwalifikowanych 10 osób. 

Weź udział w konkursie >>

Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy powodzenia. Do zobaczenia na finale konkursu!