Naszyjnik

Potrzebne materiały:
skóra nappa o wym. ok. 20 x 25 cm, łańcuszek o dł. ok. 60 cm, kolorowe szkiełka o lustrzanej powierzchni: okrągłe o Ø 1 cm i kwadratowe o boku 5 mm oraz 10 mm, nici, klej do tkanin.

Wykonanie:
ze skóry skroić 2 trójkąty, większy o bokach 22 cm i 15 cm oraz mniejszy o bokach 19 cm i 12 cm. Z resztek skóry wykroić paski szer. 1 cm: trzy dł. 15 cm i jeden dł. 10 cm.
Przyszyć końce łańcuszka do rogów dłuzższego boku większego trójkąta. Na dłuższym brzegu mniejszego trójkąta nakleić gęsto rząd małych kwadratowych szkiełek, a następnie wykleić cały trójkąt szkiełkami ułożonymi w szachownicę. Dłuższy pasek ze skóry ułożyć wzdłuż jednego krótszego boku trójkąta, a w odległości 4 cm od niego – krótki pasek ze skóry. Górne końce pasków zawinąć pod spód skórzanego trójkąta i przyszyć, albo przykleić. Dolne końce obu pasków pozostawiamy swobodnie leżące. Mniejszy trójkąt przykleić do prawej strony większego w taki sposób, by brzegi tego większego wystawały dookoła równomiernie. Pozostałe paski ułożyć w odległości 2,5 cm od krótszych brzegów trójkąta, podwinąć dolne końce pod spód trójkąta i przyszyć albo przykleić. Górne końce pozostają lużne. Nakleić okrągłe szkiełka wzdłuż wystającego długiego brzegu większego trójkąta, a wzdłuż wystających krótszych brzegów - większe kwadratowe szkiełka. Końce skórzanych pasków ułożyć na szkiełkach, podwinąć pod spód i przyszyć albo przykleić. Na paskach nakleić okrągłe i kwadratowe szkiełka (patrz zdjęcie).

Kapelusz

Potrzebne materiały:
kolorowy słomkowy kapelusz, opakowanie samoprzylepnych błyszczących elementów w kształcie większych i mniejszych gwiazdek, taśma rypsowa szer. 1 cm i długości odpowiadającej obwodowi dużej gwiazdy, klej.

Wykonanie:
usunąć folię ze spodu dużej gwiazdki i na jej brzegach przykleić taśmę rypsową tak, by połową wystawała poza brzegi gwiazdki. Na każdym czubku gwiazdy zagiąć na taśmie małą fałdkę. Końce taśmy podwinąć pod spód i przykleić. Dużą i mniejsze gwiazdki przykleić do kapelusza, układając je tak jak na naszym zdjeciu lub według własnego pomysłu.

Broszki

Potrzebne materiały:
2 CD w różnych kolorach, małe agrafki w ilości odpowiadającej liczbie planowanych broszek, bezbarwny lakier do paznokci, okulary ochronne, nożyce, pistolet do klejenia na gorąco.

KROK 1.
Za pomocą nożyczek wyciąć z płyt różnej wielkości trójkąty i prostokąty. UWAGA: proszę koniecznie osłonić oczy okularami, by odłamki tworzywa nie prysnęły do oczu!

KROK 2.
Brzegi wyciętych elementów zabezpieczyć lakierem bezbarwnym, aby warstwa folii z płyty nie zawijała się. Pozostawić do wyschnięcia lakieru.

KROK 3.
Za pomocą pistoletu z klejem przymocować na każdym elemencie od spodu agrafkę. Pozostawić do wyschnięcia. Przypinając kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pojedynczych broszek, ułożyć na bluzce czy sukience dowolny wzór (patrz zdjęcie).