W czerwcowym wydaniu magazynu "Kocham Szycie" 6/2019 znajdziesz wykrój na mięciutki kombinezon w rozm. 62 - 80, uszyty z dzianiny frotté z praktycznym rozpięciem ułatwiającym zmianę pieluchy. W tutorialu przygotowanym przez projektantkę mody Kasię Szczepaniak prezentujemy, jak wykonać to wygodne i wytrzymałe zapięcie

Krok 1. Klin doszyj do tyłu kombinezonu, prawą stroną do prawej, między punktami K.

Krok 2. Doszyj obłożenie zapięcia przodu do przodu kombinezonu, prawą stroną do prawej, wzdłuż poziomych krawędzi.

Krok 3. Podwiń nogawki na szer. 2,5 cm, a następnie przyszyj obłożenie zapięcia przodu wzdłuż wewnętrznej krawędzi zapięcia, ujmując jednocześnie podwinięte dolne krawędzie nogawek.

Krok 4. Ostębnuj po prawej stronie na szer. 2,5 cm od brzegu dolne krawędzie nogawek (podwójną igłą) oraz obłożenie zapięcia przodu wzdłuż przyszytej krawędzi.

Krok 5. Zszyj obłożenia zapięcia tyłu prawą stroną do prawej wzdłuż dolnych krawędzi.

Krok 6. Wywiń obłożenie na prawą stronę i zszyj zewnętrzną krawędź obłożenia stębnówką lub owerlokiem.

Krok 7. Wewnętrzną krawędź doszyj do klina na tyle. Zwróć uwagę, aby punkty oznaczone poziomymi kreskami pokrywały się ze sobą.

Krok 8. Zgodnie z oznaczeniem na wykroju, oznacz miejsce nabicia pierwszej napy. Następne rozmieść w odległości 4,9 (5,4) 5,9 (6,4) cm.

W ten sposób uszyjesz wygodne i wytrzymałe zapięcie na spodenkach, z którego i rodzice, i maluszek będą na pewno zadowoleni! 

Więcej porad, instrukcji od projektantek oraz uroczych, dziecięcych ubranek znajdziesz w magazynie "Kocham Szycie" 6/2019

Zobacz przegląd numeru >>