Top

Potrzebne materiały:
top, włóczka rurkowa „Linea Pura” (Lana Grossa), flizelina G785, papier w kratkę (wielkość kratki 5 mm), kreda krawiecka.

Wykonanie:
kredą krawiecką zaznaczyć na przodzie topu ukośną linię rozcięcia. Linię przenieść na lewą stronę materiału. Wzdłuż tej linii naprasować na lewej stronie materiału pasek wkładu szer. 8 cm. Naciąć wzdłuż zaznaczonej linii. Obrzucić brzegi rozcięcia i uszyć pętelki zgodnie z opisem krok po kroku. Należy zwrócić uwagę, by pętelki na obu brzegach rozcięcia były na takiej samej wysokości. Przez pętelki przeciągnąć włóczkę i wykonać sznurowanie. Końce zawiązać na kokardę.

Bluzka koszulowa

Potrzebne materiały:
koszula dżinsowa, rzemyk szer. 4 mm, dł. 2,00 m, pisak samoznikający.

Wykonanie:
z przedniej plisy zapięcia obciąć guziki. Przody spiąć prawą stroną do prawej i zszyć od dołu na dł. 20 cm, szyjąc tuż przy szwach nasady plis. Po wewnętrznej stronie rozprasować „brzegi szwów”. Nie przerywając, zawinąć plisy pod spód. Plisy zaprasować i sfastrygować. W odległości 1,5 cm od zaprasowanych brzegów wykonać pionowe rozcięcia dł. 1 cm (jak dziurki na guziki), górne 3,5 cm poniżej stójki kołnierza, a kolejnych 7 par dziurek w odległości ok. 3,5 cm. Przez rozcięcia przełożyć rzemyk i zasznurować od dołu do góry.


A TAK WYKONUJE SIĘ ROZCIĘCIE Z PETELKAMI::

Potrzebne materiały:
top, flizelina G785, papier w kratkę, gruba włóczka, nożyce, szpilki.

KROK 1.
Na linii rozcięcia naprasować od spodu flizelinę, rozciąć materiał, brzegi zawinąćna szer. 1 cm i przyszyć. Podłożyć papier. Ułożyć uszyte uprzednio pętelki.

KROK 2.
Pętelki mają wysokość i szerokość 2 kratek. Przypiąć pętelki szpilkami, następnie przyszyć, szyjąc na prawej stronie wzdłuż brzegu.

KROK 3.
Po przyszyciu pętelek ostrożnie oderwac papier.