Razem z IGUA, która od początku istnienia swojej pracowni przerabia stare ubrania na piękne akcesoria oraz szyje z resztek tkanin zapraszamy na inaugurację naszego nowego cyklu "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek"! W naszych tutorialach znajdziecie inspirujące i kreatywne pomysły na przerabianie starych ubrań w coś zupełnie innego lub tworzenie z nich efektownych okazów, a także szycie z resztek pięknych dodatków, które uzupełnią Waszą stylizację. Oprócz ekologicznego wymiaru, tutoriale wpisują się również w szycie dla początkujących. Większość rzeczy jest naprawdę prosta do wykonania, dzięki czemu bez problemu poradzicie sobie z ich uszyciem! 

Odcinek 1. Przerabiamy stary płaszcz w wiosenny model! 

W naszym pierwszym odcinku zobaczycie, jak przerobić stary i zużyty płaszcz w wiosenny, kolorowy model w stylu boho. Efekt jest naprawdę zaskakujący, a wykonanie całości nie zajmie Wam więcej niż godzinę! Co będzie potrzebne do uszycia nowej wersji płaszcza? Bluza w kontrastowym kolorze, kolorowe guziki, lamówki w stylu boho i nadruk, który umieścicie na plecach (może być z innej starej rzeczy).

Nasze pomysły możecie także wykorzystać do innych części garderoby - kurtki, żakietu, bluzy czy kamizelki. Zamiast wyrzucać, nadajcie im nowe życie! Zapraszamy do wspólnego, ekologicznego wyzwania. 

Jeśli przerobiliście swój płaszcz lub inną część garderoby z naszym tutorialem, koniecznie pochwalcie się swoim dziełem. Zamieście komentarz ze zdjęciem lub piszcie na naszego fanpage'a. Kolejny film z cyklu "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek" już za dwa tygodnie!