Zgodnie z naszą obietnicą prezentujemy kolejny, 2 odcinek z serii "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek"! Tym razem IGUA, która od początku istnienia swojej pracowni przerabia stare ubrania na piękne akcesoria oraz szyje z resztek tkanin, pokaże Wam, jak uszyć plecak worek oraz praktyczne przyborniki lub ozdobne osłonki na doniczki ze starych dżinsów. Ich wykonanie jest naprawdę proste, dlatego polecamy takie ćwiczenie w szczególności osobom początkującym. A co więcej w ramach akcji #zaszyjsięwdomu może warto zrobić porządek w swojej szafie i nieużywane już ubrania, zgodnie z zasadą zero waste przerobić na coś zupełnie innego! Możecie zacząć właśnie od starych dżinsów, które zapewne większość z Was znajdzie na dnie swojej szafy. Zatem do dzieła! 

Co będzie Ci potrzebne do uszycia ozdobnej osłonki na doniczkę/przybornika?

Dżinsy, nożyczki, szpilki, nić, maszyna do szycia. 

Co będzie potrzebne do uszycia plecako worka?

Dżinsy, bawełniany sznurek 2 x 2 metry, agrafka, nożyczki, linijka krawiecka, kreda lub pisak, prujka, szpilki, nić, maszyna do szycia. 

Poszczególne kroki szycia przybornika/osłonki na doniczkę oraz plecako worka znajdziecie także w galerii >> 

Jeśli przerobiliście swoje dżinsy z naszym tutorialem, koniecznie pochwalcie się swoimi pracami. Zamieście komentarz ze zdjęciem pod artykułem lub piszcie na naszego fanpage'a. Kolejny film z cyklu "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek" już za dwa tygodnie! 

W naszej serii tutoriali "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek" znajdziecie inspirujące i kreatywne pomysły na przerabianie starych ubrań w coś zupełnie innego lub tworzenie z nich efektownych modeli, a także szycie z resztek pięknych dodatków, które uzupełnią Waszą stylizację. Oprócz ekologicznego wymiaru, tutoriale wpisują się również w szycie dla początkujących. Większość rzeczy jest naprawdę prosta do wykonania, dzięki czemu bez problemu poradzicie sobie z ich uszyciem! W kolejnych odcinkach zobaczycie m.in. jak z resztek tkanin uszyć opaskę i kolczyki, jak przerobić starą koszulę na bluzkę hiszpankę

Zobacz odcinek 1. o przerabianiu starego płaszcza w nowy, wiosenny model >>