Uszyłaś letnią sukienkę, bluzkę lub spódnicę? Dodaj do niej piękne akcesoria uszyte z resztek tkanin i stwórz przebojową stylizację! Z 4. odcinkiem cyklu "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztek" zobaczysz, jak uszyć ozdobną gumkę do włosów (wykrój z "Burda Akcesoria" 2/2018) oraz wyraziste kolczyki ("Burda Akcesoria" 4/2019). Akcesoria zero waste to świetny pomysł na ekologiczne podejście do szycia, a także stworzenie prawdziwie unikalnego zestawu, który lekko i radośnie uzupełni twój niejeden look! Co więcej uszycie gumki oraz ozdobnej nakładki na kolczyki będzie świetnym ćwiczeniem dla osób początkujących. Nawet jeśli niektóre przeszycia nie będą idealnie proste, w wypadku tych akcesoriów, da się to zatuszować. 

IGUA - prowadząca całą serię tutoriali - w klarowny, przejrzysty i zabawny sposób, krok po kroku, pokaże Ci, co i jak należy zrobić. Przygotujcie potrzebne materiały, włączajcie maszyny i do dzieła! 

Co będzie potrzebne do uszycia: 

- gumki do włosów - skrawek tkaniny o długości 45 x 12 cm, guma o wymiarach 1/1,5 cm x 15 cm, nóż krążkowy, mata krawiecka, linijka krawiecka, szpilki, agrafka, igła do szycia ręcznego

- kolczyków - kreolki, skrawek tkaniny bawełnianej, nóż krążkowy, mata krawiecka, linijka krawiecka, szpilki, igła do szycia ręcznego. 

Zobacz wideo tutorial: 

Jeśli uszyłaś gumki do włosów i kolczyki z naszym tutorialem, koniecznie pochwal się swoją pracą! Zamieść komentarz ze zdjęciem pod artykułem lub pisz na naszego fanpage'a

W naszej serii tutoriali "Zero waste - przerabianie ubrań i szycie z resztekznajdziesz inspirujące i kreatywne pomysły na przerabianie starych ubrań w coś zupełnie innego lub tworzenie z nich efektownych modeli, a także szycie z resztek pięknych dodatków, które uzupełnią Twoją stylizację oraz stylowych dekoracji do domu. Oprócz ekologicznego wymiaru, tutoriale wpisują się również w szycie dla początkującychWiększość rzeczy jest naprawdę prosta do wykonania, dzięki czemu bez problemu poradzisz sobie z ich uszyciem! 

Zobacz, jak uszyć bluzkę hiszpankę z koszuli >>