TOREBKA
Wprost trudno uwierzyć, że do wykonania takiej torebki wystarczy kilka kwadratów ze skóry, kawałek podszewki i kilka metalowych nitów. Poniżej pokazujemy wykonanie krok po kroku.

POTRZEBNE MATERIAŁY:
licowa skóra, nity o średnicy 8 mm, przyrząd do robienia dziurek i nabijania nitów, biały pisak, rskórzany rzemyk o dł. ok. 3,5 m, nożyce.

KROK 1.
Na spodniej stronie skóry narysować i wyciąć 12 kwadratów o wymiarach 10 x 10 cm. We wszystkich kwadratach zrobić po jednej dziurce w każdym rogu.

KROK 2.
W miejscach, gdzie są dziurki, nabić nity. Ułożyć obok siebie dwa rzędy po trzy kwadraty, które będą przodem torby.

KROK 3.
Skórzany rzemyk pociąć na krótkie kawałki. Wiązać krawaty za pomocą rzemyków. W taki sam sposób wykonać tył torebki. Połączyć ze sobą obie części - i gotowe!

PASEK
To nie jest taki zwykły pasek... Przypomina trochę tzw. pas hiszpański, czyli pas noszony przez męzczyzn do fraków i smokingów. Ten tutaj należy do damskich akcesoriów i jest kolejnym przykładem na zastosowanie skóry i nitów.

ZAKOLANÓWKI
Kiedy nabijemy na każdej dwa rzędy nitów i przepleciemy przez dziurki tasiemkę lub cienki skórzany rzemyk, to takie zakolanówki staną się prawdziwie oryginalnym detalem stroju.