Naszyjnik

 

Ten niezwykły, wykonany własnoręcznie naszyjnik może być powodem do dumy.

 

POTRZEBNE MATERIAŁY:

miedziana folia o wym. ok. 20 x 25 cm, ostre nożyczki, drut miedziany, małe i duże koraliki, zapięcie do naszyjnika, srebrny łańcuszek (dł. ok 63 cm).

WYKONANIE:

skopiować motywy liści (patrz załącznik, motywy nr 162-1, 162-2, 162-3). Wyciąć z papieru szablony: trzy liścia nr 1, trzy liścia nr 2 i dwa liścia nr 3. Przykleić szablony za pomocą taśmy klejącej do folii, wyci liście, usunać szablony. Nadać liściom plastyczną formę, formując żyłki i nerwy. W każdym liściu zrobić za pomocą igły po dwa otwory i przymocować liście do łańcuszka za pomocą miedzianego drutu przewlekanego przez te otwory. Pomiędzy liście nawlekać na drut przemiennie duże i male koraliki. Końce drutu umocować na końcach łańcuszka.

 

Kwiat, który nigdy nie gubi płatków.

 

Taki kwiat z połyskującej złotem folii można przypiąć do zimowej czapki lub do bluzki czy sukienki. Poniżej pokazujemy, jak wykonać broszkę.

 

POTRZEBNE MATERIAŁY:

miedziana folia o wym. ok. 20 x 25 cm, ostre nożyczki, miedziany drut, cążki, koraliki, agrafka do broszki.

 

KROK 1.
Skopiować motywy płatków (patrz załącznik, motywy 161, od 1 do 6). Wyciąć z papieru szablony: po jednym płatków nr 1, 2, 3 i 4, dwa – płatka nr 5, i trzy – płatka nr 6. Szablony przyłożyć i umocować taśmą klejącą do folii. Wyciąć płatki z folii, usunąć papierowe szablony i w miejscach zaznaczonych krzyżykami zrobić za pomocą igły otwory na przewleczenie drutu. Płatki pozaginać, nadając im plastyczną formę.

 

KROK 2.

Na końcu miedzianego drutu umocować koralik, a następnie nawlekać kolejno przygotowane uprzednio płatki zgodnie z ich numeracją, zaczynając od płatka 1.

 

KROK 3.

Na koniec nawlec od spodu koralik, ułożyć płatki i przykleić od spodu broszki agrafkę.

Załączniki:
burda 12_2010.pdf