Po prawie trzech miesiącach zmagań, w których mogliśmy podziwiać wspaniałe portfolia krawieckie z niezwykłymi pracami, poznaliśmy laureatki konkursu! Decyzja, tak jak i przy wyborze finalistek, była bardzo trudna. Po długich naradach jury w składzie: Beata Napiontek, Ela Wasiluk, Anna Blaut-Welna, Żaneta Sangrini, Kamila Koleśnik-Nykiel, Karina Dąbrowska, Róża Gontarz, Maciej Waligórski oraz Damian Mokry, wyłonili laureatki II edycji konkursu "Złote Nożyce" 2018. 

Zwyciężczynią konkursu, która zdobyła zaszczytny tytuł Krawcowej Roku 2018, została Martyna RenkJury szczególnie doceniło: 

✔ dbałość o detale i szczegóły
✔ wspaniałe portfolio
✔ precyzję wykonania każdego projektu
✔ aktywność wśród szyciowej społeczności
✔ kreatywne podejście do rzeczy, którym można nadać "drugie życie"
✔ wszechstronne kompetencje w konstruowaniu odzieży
✔ przepiękną umiejętność inspirowania innych!

Martyna wygrała także 15 000 złotych, voucher do sklepu Dresówka.pl o wartości 250 zł, zestaw do prania Perwoll oraz prenumeratę miesięcznika Burda Style! Dokonania Krawcowej Roku 2018, możecie także śledzić i podziwiać na Instagramie, Facebook'u oraz na blogu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 

Laureatką drugiego miejsca docenioną za niepowtarzalny styl, perfekcję w szyciu skomplikowanych projektów, tworzenie wspaniałych wykrojów, sposób prezentacji swoich dzieł, bycie przykładem dla innych, że ciężką pracą i talentem można dojść do tak wysokiego poziomu, została Palina Karnei, która wygrała maszynę do szycia Janome MC 6700P o wartości blisko 6 000 złotych, voucher do sklepu Dresówka.pl o wartości 250 zł, zestaw do prania Perwoll oraz prenumeratę miesięcznika Burda Style

Sprawdźcie także Instagram oraz Facebook naszej laureatki! 

Trzecie miejsce zdobyła Anna Rozwadowska! Jury szczególnie doceniło: perfekcję wykonania prac, pasję tworzenia, otwartość na nowe sfery szycia, wspaniałe portfolio oraz doskonałość i profesjonalizm w prezentowaniu swoich dzieł. To wszystko spowodowało, stanięcie na podium największego w Polsce konkursu krawieckiego i wygranie 2 000 złotych, overlocka Janome 990D, voucheru do sklepu Dresówka.pl o wartości 250 zł, zestawu do prania Perwoll i prenumeraty miesięcznika Burda Style.

Prace Ani również możecie podziwiać na Instagramie, Facebook'u oraz na blogu Kreatywnie zakręcona

Nagroda specjalna magazynu Burda Style! 

Dla naszych czytelników oraz osób, które uszyły wybraną rzecz na podstawie wykroju z magazynu Burda Style, po raz pierwszy, stworzyliśmy specjalną kategorię "Szyję z Burdą"! Zgłoszone do serwisu DIYmarket prace, które wzięły udział w tej konkurencji, były dodatkowo oznaczone naszym logotypem. Z niesamowicie ogromnej liczby zachwycających projektów, musieliśmy wybrać tylko jeden krawiecki talent. Laureatką kategorii "Szyję z Burdą" została Beata Kiliszewska-Adamiak, która znalazła się także w gronie dziesięciu finalistek konkursu! Zwyciężczynię nagrodziliśmy za twórczą inwencję w korzystaniu z wykrojów Burdy oraz precyzję szycia i klasę, z jaką zaprezentowała gotowe fasony, zdobywając zestaw kosmetyków o wartości 400 zł, akcesoria krawieckie Burdy, półroczną prenumeratę magazynu Burda Style, zestaw do prania oraz voucher o wartości 250 zł na zakupy w sklepie Dresówka.pl. Poza tym, laureatka gościnne wystąpi na łamach magazynu Burda Style! Prace Beaty Kiliszewskiej - Adamiak można regularnie podziwiać na stronie burda.pl oraz na Facebook'u. Bardzo serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze, jak zawsze, wspaniałe pomysły! 

Nagroda specjalna "Stroje historyczne lub inspirowane popkulturą"

Laureatką w tej kategorii została Jagoda Andruszkiewicz, która stworzyła niesamowite portfolio swoich prac i wygrała maszynę przemysłową Siruba L720 H, możliwość prowadzenia własnego kursu w szkole szycia z zakresu strojów historycznych wraz z lekcjami doskonalącymi, prenumeratę miesięcznika Burda Style, zestaw do prania oraz voucher o wartości 250zł do wykorzystania w sklepie Dresówka.pl. Mamy nadzieję, że zdobyte w konkursie nagrody przyczynią się do dalszego rozwoju i powstania kolejnych, imponujących kostiumów.

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, finalistek oraz laureatek konkursu! Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a ilość zgłoszonych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy organizatorowi Dresówka.pl oraz wszystkim sponsorom: PrymJanome PolskaWytwórnia ŚlicznościRóża Rozpruwacz, Alpha Technology, Kresz Nooteboom Textiles, Perwoll, K2R, bez których nie udałoby się stworzyć tak wspaniałego wydarzenia!

Kolejne edycja, na którą czekamy z niecierpliwością już w przyszłym roku. Nie marnuj czasu i zacznij tworzyć swoje krawieckie portfolio już dzisiaj!