4 czerwca w Bagatela Space odbyły się pierwsze obrady jury 11. edycji Fashion Designer Awards. Jurorzy konkursu m.in. Dorota Williams, duet Paprocki & Brzozowski, duet MMC Studio, Joanna Horodyńska, Asia Typek, Vasina, Weronika Płocha, Mikołaj Komar i Joanna Sokołowska - Pronobis z ogromną radością wybrali zwycięzców pierwszego etapu. Do półfinału dostało się 30 młodych designerów, którzy przekonali jurorów do swojej interpretacji tegorocznego tematu konkursu „My City, My Energy".

Z podekscytowaniem oglądaliśmy nadesłane prace konkursowe. Uwielbiamy energię młodych projektantów, ich pomysły i niczym nieograniczoną fantazję. Zaskoczył nas poziom nadesłanych prac. Bardzo kreatywne koncepcje, odpowiadające na przewodnie hasło konkursu i piękne portfolia. Zapamiętaliśmy już kilku wyjątkowo mocnych faworytów i nie możemy doczekać się kolejnego etapu. Rysunek i koncepcja to jedno, ale zobaczenie wyłonionych projektów na żywo, dotknięcie tkanin i ujarzmienie proporcji w przestrzeni to następny bardzo podniecający etap - mówili po obradach jury Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. 

Zgodnie z motywem przewodnim tegorocznej edycji, której jesteśmy patronem medialnym, główną rolę w kolekcjach debiutantów odgrywają miasta. Warszawa, Amsterdam, Kraków, Miami, Tokio, Nowy Jork, Singapur, Londyn, Paryż, Berlin oraz wyimaginowane miasta przyszłości, miasta marzeń i miasta ekologiczne. W zgłoszonych do konkursu projektach kreatywność młodych ludzi nie znała granic. 

Moodboardy tegorocznej edycji

W drugim etapie konkursu półfinaliści muszą uszyć swoje projekty i zaprezentować je przed jury. W finale, który odbędzie się na początku września, zobaczymy już tylko dziesiątkę uczestników oraz ich kolekcje na wybiegu. 

Listę osób zakwalifikowanych do półfinału 11. edycji Fashion Designer Awards znajdziecie tutaj >> 

Serdecznie gratulujemy półfinalistkom i półfinalistom i życzymy wspaniałego odszywania zgłoszonych projektów! ♥