Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów mody. Dom mody Dior zdecydował się udostępnić online słynną już wystawę "Chistian Dior: Designer of Dreams". Pokazana w 2017 roku w paryskim Musée des Arts Décoratifs i w zeszłym w londyńskim Victoria & Albert Museum ekspozycja, przyciągnęła tłumy zwiedzających (ponad trzy tysiące gości każdego dnia). Teraz tę inspirującą i momentami sentymentalną podróż po 70-letnim archiwum domu mody możecie zobaczyć z domu! 

"Chistian Dior: Designer of Dreams" online

Oprócz wirtualnej wycieczki po wszystkich salach ekspozycji, w filmie pokazane są także kulisy jej powstania. Na ekranie zobaczycie ujęcia prezentujące renowację kostiumów, a następnie przenoszenie ich na manekiny ze szczegółowym i precyzyjnym dopięciem wszystkich detali. Zobaczycie także legendarne projekty marki takie jak pochodzący z 1947 roku Bar Suit czy "Slim Look" Marc'a Bohana. O całym zamyśle i narracji wystawy opowiadają także jej kuratorzy - Florence Müller i Olivier Gabet - odpowiedzialni za zbiór eksponatów i efekt końcowy całości. Film dostępny jest na kanale YouTube Christian Dior. 

Co zobaczycie na wystawie? 

Wystawa "Chistian Dior: Designer of Dreams" powstała z okazji 70 - lecia domu mody Dior. Prezentuje ona projekty marki od początków jej istnienia aż do teraz. Celebruje swojego założyciela - mistrza wysokiego krawiectwa z niezwykle wysmakowanym gustem i ogromnym talentem, ale głos oddaje także jego następcom, którzy przez kolejne dekady wyznaczali styl i kierunek marki. Na ulokowaną w kilku salach wystawę złożyło się ponad 500 eksponatów (w tym fotografie, szkice, suknie, notatki, akcesoria, perfumy), z czego aż 200 to wyjątkowo rzadkie kreacje haute couture. 

Wystawę online "Christian Dior: Designer of Dreams" wraz z kulisami jej powstawania zobaczycie tutaj >>

Jeśli lubicie tworzyć, szyć lub nosić modele retro, w każdym wydaniu magazynu Burda Style oraz w formie e - wykroju znajdziecie model retro z archiwalnego wydania Burdy z lat 50., 60., oraz 70. Zapraszamy do odbycia krawieckiej podróży w czasie!