Moda musi wyprzedzać pory roku, bo trzeba się zawczasu przygotować − uszyć stroje, które będą modne w nadchodzącym sezonie, czy kupić odpowiednie dodatki. Dlatego u nas w kwietniowej "Burdzie" już niemal niepodzielnie króluje lato.

W letnich kolekcjach doskonale się sprawdzają tkaniny zadrukowane egzotycznymi orientalnymi wzorami. Długie sukienki bez rękawów, bluzki, spodnie czy kombinezony uszyte z cienkich tkanin w takie wzory, głównie batystu, zyskują ciekawy charakter.

Miejska moda zaskakuje tym razem kontrastem czerni i bieli. Zestawienie białej bluzki z czarnymi spodniami to już "nudna" klasyka. Ale biało-czarne wzory – układane w różne strony pasy, duża biała krata na czarnym tle, czarne koła czy kwiaty na białym podłożu, nie dają oderwać od siebie wzroku. A białe łaty na czarnym tle (a może odwrotnie?) to już prawdziwy majstersztyk! Podobnie jak wiele modeli z tej kolekcji.

Lato to festiwal kolorów w przyrodzie, więc i moda pozwala sobie na intensywność barw. Tym razem postawiliśmy na soczystą czerwień i róż. W tej właśnie kolorystyce jest utrzymana kolekcja, w skład której wchodzą sukienki różnej długości, spodnie, topy i kombinezon.

Panie noszące rozmiary od 44 wzwyż mogą liczyć na zestaw strojów "od rana do wieczora". Wszystkie utrzymane są w tonacji bieli i granatu tak przypominającej kolor morskiej toni i nadmorskiego piasku.

Pomyśleliśmy też o panach, którym proponujemy spodnie i spodenki, a w modzie dziecięcej pojawią się ubranka dla dziewczynek w rozmiarach 104–128.