W tym wydaniu niepodzielnie króluje lato. Chcemy zainspirować Was do samodzielnego wykonania ozdób do ogrodu – zawieszek czy lichtarzyków. Kiedy planujecie letnie przyjęcie w ogrodzie, to gościom będzie miło, jeśli otrzymają ozdobne zaproszenia – szydełkowe wisienki będą ich właściwym akcentem. Lato to czas wakacji i urlopów, z których przywozimy mnóstwo zdjęć i wspomnień. Miło będzie do nich sięgać, kiedy lato już minie, więc warto ładnie oprawić pamiętnik czy album ze zdjęciami. Modna od lat technika decoupage i tu znajdzie swoje miejsce. Pokazujemy na przykład, jak ozdobić tą techniką pudełko motywem letnich owoców. Letnia pora to festiwal kwiatów. Chcemy Wam zaproponować wykonanie kwiatów z papieru lub gliny, które będą trwale zdobiły Wasze domy i mieszkania.

Najnowsze CRAFTY to jednak nie tylko letnie inspiracje. W maju obchodzimy Dzień Matki i mamy ucieszą się, kiedy zostaną obdarowane upominkami wykonanymi przez Was własnoręcznie, a nie nabytymi w sklepie. Przed nami Dzień Dziecka. Macie pomysł na prezent? Dzieci lubią przytulanki i chętnie przytulą kolejną – pieska, kotka lub misia. Starsi pamiętają z dzieciństwa zabawkę w postaci konika na kiju, warto pokazać dzieciakom, że świetnie służy do zabawy, a w naszym magazynie znajdziecie wskazówki, jak go zrobić.

Do It Yourself. Dla wielu osób samodzielne wykonanie m.in. naturalnych kosmetyków – balsamów, lotionu, mydełkowych mufinek czy soli do kąpieli może być po prostu ciekawym zajęciem, a te przedmioty to także idealne i oryginalne upominki.

Osoby lubiące piec mają oczywiście do dyspozycji całą gamę tematycznych pisemek i magazynów, co nie przeszkadza, że i my chcemy dorzucić swoje "trzy grosze". Nasza cukiernia oferuje wypieki z owocami lata i desery we włoskim stylu. Po upieczeniu ciasteczek warto zapakować je do ozdobnych pudełeczek. Czy chcecie dowiedzieć się, jak je zrobić?

W dziale "Warto wiedzieć" wyjaśniamy zasadę działania Instagramu i tłumaczymy, jak korzystać z tej platformy społecznościowej. Zainteresowanych letnimi warsztatami i kursami dajemy kilka sugestii, a twórcom i miłośnikom rękodzieła proponujemy zapoznać się z kalendarium tematycznych wydarzeń.

 

Drugie tegoroczne wydanie CRAFTY będzie dostępne w sprzedaży od piątku, 13 maja. Można je zamówić również w naszym wydawnictwie za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta, wysyłając e-mail na adres: bok@burdamedia.pl