Sukienka drapowana to prawdziwy hit wiosny i lata 2020. Projektanci i słynne domy mody znów powróciły do przebojowych lat 70., w których ozdobne drapowania grały niezwykle ważną rolę. Z tego względu Kasia Szczepaniak przygotowała dla Was tutorial szycia z dekoracyjnym drapowaniem z przodu. Taki ozdobny węzeł doda każdej sukience nienachalnej elegancji, stylu, a przy okazji nuty zadziorności. Zobaczcie, jak wykonać ten pełen wdzięku element. 

Drapowanie - instrukcja szycia 

Krok 1. Ułóż płasko tył sukienki obok przodu. Zepnij szpilkami, a następnie zszyj prawy bok przodu i tyłu prawą stroną do prawej, od punktów B do dolnej krawędzi. Na przodzie przypnij ten punkt B, który jest bliżej dolnej krawędzi.

Krok 2.  Złap palcami odcinek B – C i odwróć go w kierunku szwu bocznego. Przypnij szpilkami i przyszyj. Zszyj szew na ramionach na prawym przodzie – powstanie wtedy otwór między punktami B.

Krok 3. Zepnij szpilkami, a następnie zszyj lewy bok przodu i tyłu prawą stroną do prawej, od punktów B do dolnej krawędzi. Na przodzie przypnij ten punkt B, który jest bliżej dolnej krawędzi.

Krok 4. Chwytając za ramię przeciągnij lewy przód przez otwór na prawym przodzie.

Krok 5. Doszyj odcinek przodu od punktu B w górę. Punkt C musi łączyć się z początkiem podkroju pachy.

Krok 6.  Zszyj szwy ramion na lewym przodzie.

Krok 7. Zszyj szwy na przodzie sukienki od punktu B w stronę supła. Powtórz tę czynność z drugiej strony (uwaga: szew nie dochodzi do samego supła).

Krok 8.  Zszyj szew na środku przodu, od punktu A w stronę dolnej krawędzi sukienki. Pamiętaj, aby nie zaczynać szyć przy samym suple.

Gotowe! Czy chcesz uszyć sukienkę drapowaną? Oto kilka propozycji!