Wszywanie rękawa to jedno z tych krawieckich zadań, które może płatać sporo figli i nieźle testować naszą cierpliwość. Za dużo lub za mało materiału, nielogiczne długości czy problemy z wdawaniem rękawa. To standardowe niewiadome, z którymi każdy z nas się na początku mierzy. Znane blogerki ze świata szycia najczęściej na liście swoich nieudanych debiutów wymieniają właśnie wdawanie i wszywanie rękawa, zaznaczając, że warto się do tego dobrze przygotować i czerpać ze sprawdzonych wzorców.

Jak wszyć rękaw - tutorial

Aby maksymalnie ułatwić wam wszywanie rękawa, wraz z naszymi partnerami Łucznik, Olfa oraz Natan - supertkaniny.pl, stworzyliśmy bardzo dokładny i przejrzysty tutorial, który wyjaśnia wszelkie niejasności i krok po kroku pokazuje, co należy zrobić. Swój sposób na skuteczne wszywanie rękawa pokazuje Kasia Szczepaniak - projektantka mody z dużym doświadczeniem w tworzeniu i konstruowaniu odzieży - która bezboleśnie przeprowadzi was przez cały proces szycia. Sprawdźcie jej niezawodną technikę, porady ułatwiające i przyspieszające pracę oraz instrukcje wytłumaczone w bardzo prosty sposób! Szybko stwierdzicie, że to wcale nie jest takie trudne! 

Dziękujemy bardzo naszym partnerom - @galerialucznikOlfa@supertkaniny, z którymi stworzyliśmy cały cykl poświęcony szyciu zarówno prostych, jak i zaawansowanych elementów ubioru, dekoracji oraz dodatków, aby jak najbardziej ułatwić wam szycie! 

W filmie wykorzystaliśmy: 

- niezawodną i wielofunkcyjną, a do tego designerską maszynę do szycia Łucznik - Marylin HD 2018 

- solidne akcesoria krawieckie OLFA - matę podkładowąnóż krążkowy i liniał do cięcia

- wytrzymały i elastyczny materiał supertkaniny.pl - Jeans Italy

Poszczególne kroki wszywania rękawa znajdziecie także w galerii >>

Uszyłaś rękaw z naszym tutorialem? Koniecznie pochwal się tym w komentarzach lub na naszym fanpage'u!