Części sukienki skroić zgodnie z opisem (mod. 118, "Burda" nr 2/2011) z zapasami na szwy i podłożenia. Skroić wkład i naprasować go na lewej stronie odszyć. Następnie części z wkładem ponownie ułożyć na sobie prawą stroną na prawej, jeszcze raz przypiąć papierowy wykrój. Kontury wykroju i wszystkie zaznaczone na nich linie oraz oznaczenia, pomijając kierunek nitki, skopiować
za pomocą radełka i papieru do kopiowania na lewą stronę części z materiału (dokładny opis wykonania znajduje się przy papierze do kopiowania). Z wkładu skroić cztery kwadraty o boku 5 cm i na zaznaczonych rogach naprasować je na przód i tyły (patrz rys. 1 b). Następnie zszyć zaszewki w biuście i głębokości zaprasować w dół.  


NAJPIERW PRZYSZYWAMY DO SUKIENKI CZĘŚCI BOCZNE ...
1.
Części boczne ułożyć na przodzie prawą stroną na prawej, spiąć przednie szwy łączące. Zszyć, zaczynając dokładnie na rogu (punkt styczny 1). Początek i koniec szwu zabezpieczyć ściegiem powrotnym (1 a). Zapas szwu przodu naciąć do rogu dokładnie do ostatniego ściegu (1 b). Części boczne przyszyć do tyłów, dokładnie w taki sam sposób jak do przodu. Zapas szwu części tyłu także naciąć aż do rogu. Następnie można rozprasować i obrzucić zapasy szwów.


...NASTĘPNIE WSZYWAMY DOLNE CZĘŚCI RĘKAWÓW
2.
Części boczne wywinąć wzdłuż szwów bocznych do tyłu (lewą stroną do lewej). Przednie brzegi dolnych części rękawów ułożyć prawą stroną na prawej skrojonych z całością przodów rękawów, spiąć od rogu aż do dołu (punkt styczny 3). Zszyć, zaczynając dokładnie na rogu i nie ujmując zapasów przedniego szwu łączącego. Początek i koniec szwu zabezpieczyć ściegiem powrotnym (2). Rozprasować, a następnie obrzucić zapasy szwu.

3.
Części tyłu wyłożyć na szwach łączących do tyłu prawą stroną do prawej. Tylne brzegi dolnych części rękawów ułożyć na skrojone z całością tyły rękawów, spiąć od rogu aż do dołu (punkt styczny 4). Zszyć, zaczynając dokładnie na rogu i nie ujmując zapasów szwu łączącego. Początek i koniec szwu zabezpieczyć ściegiem powrotnym (3). Rozprasować i obrzucić zapasy szwu.

4.
Dolne części rękawów ułożyć na częściach bocznych prawą stroną na prawej, spiąć szwy nasady rękawów. Zszyć, zaczynając i kończąc dokładnie na rogach. Początek i koniec szwu zabezpieczyć kilkoma ściegami powrotnymi (4). Zapasy szwów przyciąć na szer. 1 cm, ująć razem i obrzucić. Dalej szyć sukienkę zgodnie z opisem we wkładce "burdy".

Aby przy wszywaniu dolnych części rękawów nie pomylić brzegów, można przenieść kredą oznaczenia punktów stycznych na części z materiału. Można też przykleić małe, odpowiednio opisane naklejki.