Bluzka z aplikacją

Zużycie materiału: 
bluzka z długim rekawem, resztka skóry nappa i boa z piór - oba elementy w dowolnbym kolorze kontrastującym z bluzką, sztuczne kamienie od Swarovskiego (5 mm), małe zatrzaski, nici, cążki.

Wykonanie:
ze skóry wykroić dowolną liczbę kółek o średnicy 1 cm, na środku każdego nabić małe dziurki. Wykonać aplikacje z piór zgodnie z poniższym opisem i przypiąć je do bluzki.

KROK 1.
Oderwać kilka piór, ich końce ująć razem i owinąć nitką. Końce nitki zawiązać na supeł. W ten sam sposób przygotować dowolną liczbę pęczków piór.

KROK 2.
Oba końce nitki przeciągnąć razem przez ucho igły. Przełożyć igłę najpierw przez otwór w kryształku, a następnie przekłuć przez skórzane kółeczko.

KROK 3.
Od spodu kółka przyszyć jedną część zatrzaski, drugą część przyszyć do bluzki. Pozwoli to odpinać dekorację z boa, kiedy trzeba będzie bluzkę uprać. Podobnie postępować z pozostałymi pęczkami piór.

Naszyjnik

Zużycie materiału:
2 łańcuszki, szer. 1 cm i grubość 6 mm, dł. po 0,50 m, łańcuszek, szer. 8 m, dł. 0,15 m, boa z piór, dł. 0,15 m, resztka wełny w kolorze według uznania, czarny rzemyk ze skóry welurowej szer. 3 mm, cążki, nici, gruba igła do cerowania lub haftowania. 

Wykonanie:
ułożyć obok siebie dłuższe łańcuszki i zszyć je rzemykiem ze skóry – w tym celu wkłuwać każdorazowo w jedno oczko górnego i dolnego łańcuszka, przeciągnąć rzemyk naokoło pętelek ściegu przed igłą. Do końców zszytych łańcuszków przymocować łańcuszek o dł. 15 cm (za pomocą cążków). Również w tę część łańcuszka wciągnąć skórzany rzemyk. Końce zawiązać na supełki. Górny brzeg łańcuszka obszyć wełną (szyć napiętym ściegiem) – patrz zamieszczony rysunek. Boa z piór przyszyć do dolnego brzegu łańcuszka na środku naszyjnika.

Bransoletka 

Zużycie materiału:
resztka skóry z wytłoczonym wzorem przypominającym skórę węża o wym. 15 x 25 cm, boa z piór, dł. 0,40 m, 3 napy, cążki, klej do tekstyliów, nici. 

Wykonanie:
ze skóry skroić 1 pasek o szer. 11 cm i dł. 25 cm oraz 2 paski, szer. 2 cm, dł. 25 cm. Boa z piór podzielić na 2 równe części, górny brzeg boa przykleić do lewej strony węższych skórzanych pasków. Końce obu pasków powinny wystawać na zewnątrz na taką samą długość. Jeden pasek przykleić do szerokiego paska ze skóry w odległości 2 cm od dolnego brzegu, pióra są skierowane do dołu. Wąsko przyszyć brzegi paska. Drugi pasek przykleić i przyszyć w odległości 2 cm od górnego brzegu, pióra skierowane są do dołu. W odległości 1,5 cm od wąskich boków szerokiego paska zaznaczyć w równomiernych odstępach umiejscowienie nap. Nabić napy i bransoletka (lub, jak kto woli, oryginalny mankiet) gotowa.