Torebka
Wymiary 27 x 18 cm

Potrzebne materiały:
tkanina bouclé o wymiarach 80 x 30 cm, podszewka o wymiarach 50 x 30 cm, wkład do naprasowania X50 szer. 90 cm, dł. 60 cm, sznur perełek  (albo łańcuszek), 2 metalowe rozpinane pierścienie średnicy 3 cm, 4 nity z plytkami o średnicy wewnętrznej 8 mm, duża zatrzaska.

Zapasy na szwy i podłożenie: dodać po 1,5 cm na wszystkie szwy i brzegi.

Krojenie:
z tkaniny bouclé
- część torebki dł. 50 cm, szer. 27 cm
- pasek na frędzle dł. 30 cm, szer. 3,5 cm (z zapasami)
- taśma na kokardę skrojona ze skosu dł. 25 cm, szer. 3 cm (gotowa szerokość 1,5 cm)
- węzeł kokardy skrojony ze skosu dł. 5 cm, szer. 3 cm (gotowa szerokość 1,5 cm)
z podszewki
- część dł. 44 cm, szer. 27 cm
Wkład: naprasować na część torebki i podszewkę.

Szycie:
Część torebki i podszewkę ostębnować ukośnie wzdłuż linii stębnowania wkładu, wykonując kwadraty o boku 3 cm. Wystrzępić jeden długi brzeg paska na frędzle na szer. 2 cm. Pasek przyfastrygować do jednego wąskiego boku torebki w taki sposób, by frędzle leżały na części.

Część z podszewki przyszyć prawą stroną do prawej drugiego wąskiego boku części torebki. Rozprasować zapasy szwów. Część torebki złożyć prawą stroną do prawej w odległości 4 cm od od szwu nasady podszewki, spiąć brzegi. Odmierzyć od brzegu złożenia po 32 cm w obie strony i zaznaczyć szwy boczne torebki. Zszyć wzdluż pozostałych brzegów, zaczynając od oznaczenia. Przyciąć zapasy szwów, na końcach szwów naciąć. Wywinąć torebkę. Złożyć podszewkę aż do oznaczenia, prawą stroną do prawej, zszyć szwy boczne. Przyciąć zapasy szwów, ująć razem i obrzucić. Wywinąć torebkę.

• Na przodzie torebki nabić nity w odległości 1,5 cm od górnego brzegu i szwów bocznych. Pod spodem nabić kolejne dwa nity na tyle torebki. Otworzyć pierścienie, przesunąć przez dwa nity i ponownie zamknąć. Do pierścieni przymocować sznur z perełek (lub łańcuszek).

• Paski na kokardę i węzeł złożyć wzdłuż na pół, prawą stroną materiału do środka. Zszyć długie brzegi. Paski wywinąć i zaprasować. Taśmę złożyć w kształcie kokardy dł. 7 cm (końce powinny wystawać na równą długość). Przez kokardę przełozyć węzeł, zszyć z tyłu. Kokarde przyszyć na środku klapki w odległości ok. 3 cm od wystrzępionego brzegu. Do klapki przyszyć od spodu dolną część zatrzaski, drugą część przyszyć odpowiednio do torebki.