Tak się składa, że akurat coś takiego było mi potrzebne do sensownego wykorzystania przestrzeni w przedpokoju. Zaczęłam od wymierzenia butów, sporządzenia wykresów a następnie obliczeń.

Zmierzyłam, że kieszonka na but powinna mieć szerokość 30 cm i tyleż samo wysokości. Wystarczy jednak gdy będzie zajmować 13-12 cm powierzchni "pleców" organizera.

Wnęka, którą chcę zapełnić tym wieszakiem ma 110 cm na 90 cm.

Z grubego płótna wycięlam więc prostokąt 115x95 cm (zapasy na szwy) oraz trzy paski po 275x35 cm, z których uszyję kieszonki.

 

jak uszyć organizer na buty, wieszak na buty

 

Do cięcia pasków musiałam zająć prawie pół podłogi w salonie:

 Następnie na paskach poodmierzałam kieszonki. Wykorzystałam w tym celu przyciętą do odpowiedniej wielkości plastikową okłądkę, żeby nie przykładać każdorazowo linijki, tylko od razu odrysowywać.

 

 Na "plecach" odrysowałam linie na których mają być przyszyte kieszonki.

 A potem było bardzo ciężko. W tym momencie poradzę Wam wszystkim bardzo gorąco - szyjcie takie rzeczy z cienkich materiałów typu ortalion, bo te moje grube płótno wycięte w takiej wielkości było szalenie trudne do obrobienia. Wyobracać to pod maszyną...masakra, ramiona mnie bolały a maszyna zaczęla się męczyć.

Założyłam nawet stolik powiększający pole pracy ale i tak było ciężko. Gdybym to szyła z cieńszego materiału, poszło by o wiele łatwiej.

 Najtrudniej było przyszyć te kieszonki w środku. Przed ich naszywaniem, obrzuciłam im górne brzegi a dolne zostawiłam. Naszywałam je zostawiając otwarte na wylot. Jak już były przyszyte, doszyłam ich dna robiąc zakładki. W ten sposób będą one wąskie na dole i będą się "otwierały" ku górze.

jak uszyć organizer na buty, wieszak na buty

 Jak już je ponaszywałam i obrzuciłam brzegi "pleców" to w zasadzie organizer był skończony. Uprasowałam go sobie żeby zobaczyć efekty własnej pracy i na koniec doszyłam tasiemki do zawiązania.

 A oto miejsce dla niego przeznaczone. Dwie rury na ścianie jedna nad drugą - przez nie nie można tu zamontować sensownej szafki, natomiast organizer jak najbardziej da się powiesić.

Przywiązałam go od dołu i od góry przyszytymi tasiemkami.

 

 A potem już powkładałam buty i zrobił się porządek :-)

 jak uszyć organizer na buty, wieszak na buty

 Z większych i średnich butów do jednej kieszonki wchodzi po jednej sztuce a mniejsze buciki jak np. moje baletki, czy sandałki, wchodzą po dwa.

 jak uszyć organizer na buty, wieszak na buty