Sukienka retro z 1955 roku

Stan się królową swingu i uszyj sama przepiękną sukienkę retro w stylu New Look z mocno rozkloszowanym dołem i seksownym dekoltem w szpic zapinanym na duży, ozdobny guzik! Wykrój oryginalny pochodzi z magazynu „Burda Moden” 6/1955, a fason sukienki tak samo jak wtedy, tak i dzisiaj jest niezwykle modny. Co więcej jest on tak piękny, że warto uszyć go w kilku wersjach kolorystycznych odpowiednich na różne okazje. Sukienka w czerni będzie doskonała na większe okazje, w paski lub w kwiatki na co dzień, a w bieli na letnie przyjęcia w ogrodzie! 

Od lewej: model z Burda Style 7/2020, wykrój oryginalny z "Burda moden" 6/1955

Tanecznym krokiem przez lato - swingujące detale sukienki 

Zwiewny fason sukienki retro z magazynu Burda Style 7/2020 jest na tyle wymyślny, że eksponuje talię i pozwala na wyrafinowaną grę wzorem na materiale. Podstawowym motywem, który wykorzystano w wypadku tego modelu są klasyczne paski w niebiesko-biało-czerwonej tonacji i bardzo oryginalnej formie. Liczne części spódnicy (zszyte na przemian pasy i godety) skrojono raz w poprzek, a raz wzdłuż, co nadało jej niepowtarzalny i bardzo dynamiczny wygląd. Ten sposób łączenia ze sobą wzorów nie jest może niczym nowym, ale za każdym razem prezentuje się zjawiskowo! 

Od lewej: model z Burda Style 7/2020, okładka "Burda moden" 6/1955, model oryginalny

Interesującym akcentem jest także pionowe obszycie dekoltu biegnące przez całą długość góry sukienki i płynnie przechodzące w jeden z pasów jej dołu. Daje to świetny efekt, a jednocześnie wysmukla sylwetkę. Detalem, który dodaje jeszcze większego uroku tej przepięknej sukience retro jest również ozdobny guzik przy dekolcie. Można go oczywiście zastąpić większym i bardziej efektownym odpowiednikiem. 

Sprawdź wykroje retro >>

Sukienkę retro z lat 50. uszyjesz z magazynem Burda Style 7/2020!

 

Zobacz online wystawę "Christian Dior: designer of dreams" >>